Paraguay Turizm Bakanı: Türk dizilerini izliyoruz

Paraguay Turizm Bakanı Sofia Montiel de Afara, “Türk dizileri ülkemiz için çok değerli bir yere sahip. Türk dizilerini tüm Paraguay olarak izliyoruz. dedi.

Türkiye’ye beş günlük bir ziyaret gerçekleştiren Paraguay Turizm Bakanı Sofia Montiel de Afara, birinci evvel İstanbul’a geldiklerini daha sonra da Kapadokya’yı ziyaret ettiklerini, Paraguay İstanbul Fahri Konsolosu Cengiz Deveci aracılığıyla çeşitli görüşmelerde ve temaslarda bulunduklarını anlattı.

Türkiye ile Paraguay ortasında turizmde işbirliği muahedesi imzaladıklarını kaydeden Afara, “İmzaladığımız turizm muahedesiyle iki ülke ortasındaki deneyim paylaşımı ve tıpkı vakitte da eko turizm manasında çeşitli faaliyetlerimiz sürecek” dedi.

TÜRK SİNEMA YAPIMCILARINA SESLENDİ

Türk dizilerinin Latin Amerika’daki tesirini kıymetlendiren Afara, “Türk dizileri ülkemiz için çok değerli bir yere sahip. Türk dizilerini tüm Paraguay olarak izliyoruz. Tıpkı vakitte da buradan Türk sinema yapımcılarına da seslenmek istiyorum. Paraguay’ı gelip görmelerini, burada çekim de yapılması istikametindeki teşebbüslerinin olabileceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Afara, Türk dizileri sayesinde buraya ilginin arttığına işaret ederek, “Türk dizileri birçok kanalda yayınlanıyor. Bu sayede de Türk dizilerinden ötürü birçok Paraguaylı Türkiye’yi ziyaret etmek ve tanımak istiyor” tabirini kullandı.

Türkiye’ye artan ilgi nedeniyle Paraguay’da bir Türkiye tanıtım ofisinin gerekli olduğunun altını çizen Afara, iki ülke ortasındaki turizmi geliştirmek için bunun çok değerli olduğunu vurguladı.

“İNSAN BURAYA BİR DAHA DÖNMEK İSTİYOR”

Afara, Türkiye’de en çok ilgisini çeken şeyin ne olduğunun sorulması üzerine şöyle konuştu: “Gastronomi alanında bilhassa kebabı vurgulamak istiyorum. Türkiye’nin değişik bölgelerinde farklı yemeklerin bulunması çok etkileyici.”

Kapadokya’da sıcak hava balonuna çıktıklarını ve çok etkilendiğini belirten Afara, “Bu da bizim için en büyük aktivitelerden biriydi. İnsan bilhassa kısa ziyaretinin akabinde buraya bir daha dönmek istiyor ve bir daha da döneceğiz” dedi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir