YTB Başkanı Abdullah Eren: Seçim güvenliği en üst düzeyde

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin oy kullanma imkanı sağlandığı belirten Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Lideri Abdullah Eren, yurt dışındaki seçim güvenliğine dair temelsiz savları yalanladı.

‘Muazzam bir operasyon yürütülüyor’

73 ülkede 167 oy kullanma merkezinde ve 46 gümrük kapısında Türkiye Cumhuriyeti’nin oy kullanma imkanı sağladığı belirten Eren, seçim güvenliğinin en üst seviyede olduğunu aktararak şu tabirleri kullandı:

“Türkiye kadar yurt dışında bu kadar vatandaşın ayağına sandık götüren ve seçim güvenliğiyle alakalı bu kadar üst seviye güvenlik içerisinde seçim yapan öbür bir ülke yok. Kaldı ki bu tezleri dillendirmek bu kadar muazzam bir operasyonun içinde yer alan dış temsilciliklerimizin yetkililerine, buradaki memurlara, siyasi parti temsilcilerine ve sandıklara akın eden vatandaşlarımıza çok büyük bir hakaret olarak düşünüyorum. Türkiye dışında bu hizmeti sunan ikinci bir ülke yok.”

‘Bu seçimde de rekor korunacak’

Türkiye’nin diasporalar ortasında seçime iştirakin en fazla olduğu ülke ve bu seçimde de rekorunu koruyacağını aktaran Eren,

“Yüzde 50’nin üzerinde bu sefer yüzde 60’lara varan bir oy kullanma oranı beliyoruz. Tüm vatandaşlarımıza ‘Sen varsan Türkiye var. Türkiye için oy ver” diyoruz ve sandığa davet ediyoruz”

dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir