Uzmanlar penis kısalmasına karşı uyarıyor: Bu yiyeceklere dikkat

ABD’de yayımlanan yeni bir araştırma, penis uzunluğu kısalmasına neden olan durumları ortaya koydu. Tıpkı araştırmada, uzmanlar bilhassa cinsel sıhhat için tüketilmesi gereken yiyecekleri sıraladı.

ABD Üroloji Derneği tarafından yayımlanan Journal of Urology isimli mecmua, erkeklerin penis uzunluklarında meydana gelen değişiklikleri masaya yatırdı. Hususla ilgili daha evvel yapılan araştırmalara da yer veren mecmua, erkeklerin penis uzunluklarının kısalmasının dış faktörlerle hatta yiyeceklerle ilişkisi hakkında ayrıntılı sonuçları yayınladı.

Dergide yer alan araştırmaya nazaran, erkeklerde penis uzunluğunun kısalmasındaki en büyük etkenler kuşkusuz ömür usulü ve yiyecek seçimleri olarak gösterildi. Journal of Urology’de corona virüsün penis boyutu üzerindeki tesirlerine de değinildi.

Uzmanlar, daha sağlıklı bir hayat biçimi benimsemenin ve beslenmeye kıymet vermenin penis kısalmasının yanı sıra farklı cinsel sıkıntılar üzerinde de olumlu tesiri olduğunu açıkladı.

PENİS KISALMASINA NEDEN OLAN ETKENLER

Journal of Urology’de yayınlanan bir araştırmaya nazaran, penis küçülmesine yol açtığı belirtilen faktörler şöyle sıralanmış;

– Yaşlanma
– Sigara kullanımı
– Kilo alımı
– Prostat ameliyatı
– İlaç kullanımı
– Peyronie hastalığı

Uzmanlar, bugüne kadar yapılan birtakım araştırmalara nazaran, corona virüsün de erkeklerin cinsel hayatını olumsuz etkileyebileceğini açıklarken, penis uzunluğuyla ilgili kesin bir tesir söylemekten kaçındı.

Journal of Urology’de yayımlanan makalede, sperm sayısını ve testosteron düzeyini düşürmeye neden olan ve erektil zorluklarla irtibatlı olduğu söylenen yiyeceklere de yer verildi. Buna nazaran daha sağlıklı bir cinsel hayat için erkeklerin uzak durması gereken yiyecekler ise şu formda açıklandı;

BUNLARDAN UZAK DURUN

– Soda
– Şarküteri eserler, pastırma
– Soya
– Şeker
– Alkol

Uzmanlara nazaran üstteki yiyeceklerin sık tüketilmesi cinsel problemlere yol açabilirken, penis kısalmasıyla ilgili net bir sonuç paylaşılmadı.

Öte yandan uzmanlar, penis sıhhati ve daha güzel bir cinsel hayat için de yiyecek tekliflerinde bulundu:

İşte penis sıhhatini düzgünleştirmeye yardımcı olan yiyecekler
– Karpuz
– Ispanak üzere yeşil yapraklı sebzeler
– Kahve
– Bitter çikolata
– Somon
– Fındık
– Portakal
– Yaban mersini

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir