Mansur Yavaş’tan Öğrencilere Müjde: ABB, 42 Bin Öğrencinin Abonman Ücretini Karşılayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi Lideri Mansur Yavaş, ortaokul ve liseye giden 42 bin öğrencinin otobüs abonman fiyatlarının karşılanacağını açıkladı.

‘En büyük toplumsal yaramız ise yeni jenerasyondaki evlatlarımızın da eğitimlerini imkansızlıklar içerisinde sürdürme meselesidir’

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabından yayınladığı görüntü ile 42 bin öğrencinin otobüs abonman fiyatlarının karşılanacağını duyurdu.

Geçen aylarda toplumsal yardım alan ailelerin ilkokula giden 6 bin 500 çocuğunun servis fiyatlarını karşılamaya başlayan Büyükşehir Belediyesi, binlerce öğrencinin abonman fiyatlarını de karşılayacak.

‘Babası yardım almış, dedesi yardım almış; artık de kendisinin yardıma gereksinimi var’

Mansur Yavaş mevzuyla ilgili paylaşımında, şu sözlere yer verdi:

‘Sevgili ailem, bugün karne günü. Karnelerini alan tüm evlatlarımızın gözlerinden öpüyorum. Bu vesileyle yeni bir uygulamaya geçeceğimizi de sizlerle paylaşmak istiyorum. Kentimizde üçüncü jenerasyon olarak toplumsal yardım alan hemşehrilerimiz var. Babası yardım almış, dedesi yardım almış; artık de kendisinin yardıma gereksinimi var. En büyük toplumsal yaramız ise yeni jenerasyondaki evlatlarımızın da eğitimlerini imkansızlıklar içerisinde sürdürme sorunudur. Toplumsal yardımların bir geleneğe dönüşmemesi, kuşaktan nesile miras kalmaması için eşit koşullarda eğitimden diğer dermanımız bulunmuyor.

Bu yüzden, birincilere imza atarak, çocuklar üşümesin diye doğal gaz, sağlıklı büyüsünler diye protein ve eşit kurallarda eğitim hakkına sahip olsunlar diye kırtasiye dayanağına başlamıştık. Toplumsal yardım alan ailelerimizin ilkokula giden yaklaşık 6 bin 500 evladı için servis fiyatlarını 2023 yılında da ödemeye devam edeceğiz. Yeni uygulamamızda ise ortaokul ve liseye giden, yaklaşık 42 bin evladımız için öğrenci abonman fiyatlarını karşılamaya başlıyoruz. Biz buradayız. Kâfi ki onlar okusunlar; kendilerine, ailelerine ve ülkemize gelecekte ışık olsunlar. Bir evladımızın gülüşüne tüm dünyayı sığdırabilmek için çalışmaya devam ediyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir