Kocaeli’de toplu taşımaya sıkı denetim

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü takımları, özel halk otobüsleri, servis ve ticari taksilere yönelik kontrollerini Kocaeli genelinde olduğu üzere Gebze bölgesinde de periyodik olarak gerçekleştiriyor. Araç ve yolcu güvenliğini sağlamak hedefiyle yapılan kontrollerde 125 toplu taşıma aracı denetim edildi.

Emniyet üniteleri ile koordineli olarak yapılan kontrollerde 30 araç hakkında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Araçları Çalışma Yönetmeliğinin ilgili hususları mucibince gerekli yasal süreç yapıldı

KURALLARA UYMAYANLARA YASAL İŞLEM

Yapılan kontrollerde emniyet üniteleri tarafından bir kişi hakkında yetersiz ehliyet, bir kişi hakkında ehliyet mühleti geçmesi, bir kişi hakkında ise plakasını farklı yere monte ettiği için süreç yapıldı. Vatandaşların inançlı bir biçimde ulaşımının sağlanması gayesiyle yapılan kontrollerin her gün kentin farklı noktalarında devam edeceği vurgulanırken, uygun olmayan araçlarla yolcu nakliyatı yapılmasına mutlaka müsaade verilmeyeceği söz edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir