iPhone 14’lerin Dynamic Island’ına özel ilk oyun: Hit the Island

iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde bu yıl birinci sefer karşımıza çıkan Dynamic Island’a özel uygulamalar, iPhone 14’ün satışa sunulmasıyla birlikte App Store’da yerini almaya başladı.

Dynamic Island üzerinde TrueDepth sensörleri ve selfie kamerası bulunmasına karşın animasyonla üst kısım tesirli bir biçimde kullanılabiliyor.

Dynamic Island sistemi için Apple kendisi şunları aktarıyor:

“Özellik, donanımla yazılım ortasındaki sonu belirsizleştiren tasarımı ve gerçek vakitli adaptasyonla kıymetli ihtarları, bildirimleri ve aktiviteleri göstermesi sayesinde iPhone’la etkileşime geçmenin yeni yollarını sunuyor. Dynamic Island özelliğinin kullanıma sunulmasıyla, TrueDepth kamera da ekranda daha az yer kaplayacak formda yeniden

Kriss Smolka isminde bir Apple geliştiricisi Dynamic Island’a özel 1972 yılında yayınlanan “Pong” oyununu uyarladı.

Smolka, Hit the Island isimli Pong uyarlaması oyunda kullanıcılar topun ekran çıkmaması için gayret veriyor. Oyun topların hızlanması ve çoğalmasıyla giderek zorlaşıyor.

İddialara nazaran Apple, Dynamic Island için geri bildirimlerden şad olduğundan önümüzdeki yıl tüm iPhone 15 modellerinde bu tasarımı kullanmayı planlıyor. Bu açıdan Hit the Island, Dynamic Island için yeni iPhone uygulamalarına örnek olabilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir