Helallik isteyen Erdoğan’a yanıt: Helal etmiyoruz!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ile Adıyaman’ı ziyaret etti. Erdoğan burada yaptığı açıklamada Adıyamanlılardan ‘Helallik‘ istedi. “Sarsıntıların yıkıcı tesiri, olumsuz hava nedeniyle birinci birkaç gün Adıyaman’da dilek ettiğimiz aktiflikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum” diyen Erdoğan’a siyasi partilerden ve toplumsal medya kullanıcılarından reaksiyon geldi. Twitter’da #helaletmiyorum başlığı Trend Topic (TT) oldu.

HDP: Hakkımızı helal etmiyoruz

Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda “Deprem vergilerini maksadı dışında kullananlara, inşaat lobilerine milyonlar akıtanlara, binlerce insanın donarak ölmesine neden olanlara, AFAD ve Kızılay’ı arpalık olarak kullandıranlara, imar afları çıkaranlara hakkımızı helal etmiyoruz” denildi.

Babacan: Helallik isteyip sorumluluktan kaçamazsınız

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan da toplumsal medya hesabından, “Sayın Erdoğan, helalliği kalanlardan değil ihmaliniz yüzünden vefat edenlerden istemeniz gerekiyor. Yalnızca helallik isteyip sorumluluktan da kaçamazsınız. Birinci 48 saatteki gecikmeler nedeniyle kaç kişi hayatını kaybetti?” sorusunu yöneltti.

TİP: Hesaplaşacağız

Türkiye Emekçi Partisi’nin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda da, “Helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız” tabirleri kullanıldı.

Öte yandan kısa müddette birinci sıraya yükselen ‘#helaletmiyorum’ etiketinde paylaşılan bildirilerden kimileri şöyle:

https://twitter.com/kemalist_banu/status/1630193141746728960

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir