Emniyet teşkilatı Anıtkabir’i ziyaret etti

Aktaş başkanlığındaki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Aktaş’ın mozoleye çelenk bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu.

Beraberindeki heyetle hatıra fotoğrafı çektirmesinin akabinde Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçen Aktaş, burada Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, 178 yılın sorumluluğunu üzerinde gururla taşıyan Emniyet teşkilatımız, vatan ve bayrak aşkı ve aziz milletine duyduğu sadakatle, Cumhuriyetimizin 100 yılında da inanç ve huzurun teminatı olmaya devam etmekte ve yeni amaçlara kararlılıkla yürümektedir. Her an ve her şartta ebediyen milletinin yanında olan teşkilatımız, birliğimize dirliğimize ve milletimize tehdit oluşturan tüm kirli yapıların kökünü kazımayı en son maksat olarak görmektedir.”

Emniyet teşkilatının terör, uyuşturucu ve organize cürüm örgütleriyle gayret başta olmak üzere her türlü hata ve suçluyla uğraşta her geçen gün daha başarılı sonuçlar aldığına işaret eden Aktaş, şunları kaydetti:

“Emniyet teşkilatı ortamıza katılan her bir meslektaşımızla birlikte milletimizin bize duyduğu inanç ve sevgiye mazhar olmanın mesuliyetini taşımaktadır. Devletimizin şefkatli ve merhametli elini muhtaçlık duyduğu her an ve koşulla aziz milletimize uzatmak bizim en temel görevimizdir. Hiç elbet ki Türk polisinin saygınlığını artırmak, teşkilatımızın memleketler arası itibarını daha da güçlendirmek için yaptığımız her çalışma, 85 milyonun gurur hanesine yazılmaktadır. Hukukun üstünlüğü unsuruna bağlı ve insan haklarına saygılı bir anlayışla misyonunu yapan Türk Polis Teşkilatımızın 178. yılına erişmesinin gururunu da yeniden aziz milletimizle birlikte yaşıyor, teşkilatımızın değerli neferleriyle birlikte manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük bir onur duyuyor, aziz hatıranız önünde hürmetle eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir