DOSABSİAD’ın 34 firması Bursa’nın 250 büyüğünde

BURSA (İGFA) – Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) üyesi 34 firma, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın 26’ncı defa düzenlediği Bursa 250 Büyük Firma Araştırması 2022’de yer alarak üretim gücünü bir defa daha ortaya koydu.

ÇEVİKEL: ÜLKE EKONOMİSİNDEKİ GÜCÜMÜZÜ KANITLIYOR

DOSABSİAD İdare Konseyi Lideri Nilüfer Çevikel, araştırma sonuçlarının bölgedeki firmaların güçlü şartlara karşın gösterdiği üstün performansı gözler önüne serdiğini söyledi. Global daralma ve maliyet baskısı ile kuvvetli bir ekonomik süreçten geçildiğini lisana getiren Lider Çevikel, “Bu muvaffakiyet, global iktisattaki belirsizliklere karşın Bursa’nın bilhassa otomotiv bölümü başta olmak üzere ülke ekonomisindeki gücünü ve potansiyelini bir kere daha kanıtlıyor.” dedi.

‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ YARINLARA’

İhracattaki güçlü büyüme ile bölgedeki firmaların direncinin arttığını da söz eden Çevikel, “DOSABSİAD olarak, kent ve ülke iktisadına katma paha sağlamaya devam edeceğiz. 2023’teki global belirsizliklere karşın DOSAB’da faaliyet gösteren firmalarımız, güçlü duruşlarını bir defa daha göstermiştir. Sanayicimizin yanında olmaya devam ederken, ekonomik dalgalanmalara karşı tahlil odaklı çalışmalarımıza sürat kesmeden devam edeceğiz. Bu muvaffakiyete katkı sağlayan tüm firmalarımıza teşekkür ediyor, önümüzdeki süreçten daha güçlü biçimde çıkacağımıza inanıyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir