Disney’in sevilen çizgi filmi geri dönüyor

Disney, kanalını kapattıktan sonra Disney+ ismi altında akış platformuna geçiş yaptı. Burada bilhassa eski ve sevilen imaller dahil olmak üzere tüm içerikler yer alıyor. Son vakitlerde hayli tanınan olan eski üretimlerin tekrar canlandırılması modasına Disney+ de uyacak. Disney, çok sevilen ve hala epey tanınan olan eski çizgi Fineas ve Förb’ ü tekrar canlandırmak için hazırlanıyor.

Fineas ve Förb, Disney+’ta iki dönem olarak yayınlanacak!

Shift Delete’in haberine nazaran, bu hafta başında Televizyon Eleştirmenleri Derneği, Disney+ için iki dönem toplamda 40 kısım olacak biçimde çizgi sinemanın devamı için istekte bulundu. Çizgi sinema serisinin yaratıcılarından olan Dan Povenmire, yeni çekimlerin için görüşmelere başlandığını açıkladı.

Çizgi sinema karakterlerinden başrolde yer alan Fineas’ın seslendirmesini yapan Vincent Martella ve Casus Perry’nin seslendirmesini gerçekleştiren Dee Bradley Baker da yeni çekimlerle ilgilendiklerini toplumsal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Fineas ve Förb, birinci olarak 2007 yılında dört dönem olarak Disney’in kanalı üzerinden yayınlandı. Çizgi sinema, küçük yaştaki iki dahi kardeş olan Fineas ve Förb’ün bilim temelindeki maceralarını husus ediniyor. Bu maceralarda ablaları olan Candace ve evcil hayvanları Casus Ornitorenk Perry’nin iştirakiyle birlikte sürükleyici olayların gerisi arkası kesilmek bilmiyor.

Disney+, yalnızca bununla kalmıyor. Geçen haftalarda şirketin YouTube hesabından paylaşılan bir görüntüyle birlikte Şanslı Tavşan Oswald’ın da dönüşünü kutladı. Disney’in en eski ve birebir vakitte tanınan karakteri olan Şanslı Tavşan Oswald da uzun mühlet sonra dönmek için hazırlanıyor.

Şanslı Tavşan Oswald, Disney ve Universal Pictures’in ortaklaşa çalışmasıyla 1927’de yaratıldı. Lakin Universal Pictures’in karakter üzerinde hak tez etmesinden ötürü karakterin tüm hakları alındı. Disney, Mickey Mouse karakterini de Oswald’ın ayrılışından ötürü yaratmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir