Depremde yıkılan binalar nedeniyle tutuklananların sayısı 160’a yükseldi

Maraş merkezli zelzelelerde yıkılan ya da imara ters değişiklik tespit edilen binalarla ilgili başsavcılıklarca resen başlatılan soruşturmalarda 564 zanlının sorumluluğu saptandı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, yakalanan şüphelilerden 160’ı çıkarıldıkları hakimliklerce tutuklandı, 175 kuşkulu hakkında isimli denetime hükmedildi. Ayrıyeten 71 kuşkulu hakkında yakalama kararı, 61 kişi hakkında da gözaltı talimatı verildi.

Başsavcılıkların talimatıyla hala 18 kişi gözaltında bulunurken, şüphelilerden 11’inin ise hayatta olmadığı belirlendi. Yapılan incelemelerde, 6 zanlının ise yurt dışında olduğu tespit edildi, 62 kuşkulu de sözlerinin akabinde özgür bırakıldı.

Cumhuriyet başsavcılıkları, zelzeleler sonrasında bölgede gerçekleşen hırsızlık olaylarıyla ilgili de harekete geçti.

181 KİŞİ HIRSIZLIKTAN TUTUKLANDI

Bu kapsamdaki soruşturmalarda ise 351 olayla ilgili 282 kuşkulu saptandı. Bu şüphelilerden 181’i çıkarıldıkları hakimliklerce tutuklandı, 35 kişi hakkında isimli denetime hükmedildi.

Soruşturmalar çerçevesinde 28 kuşkulu hakkında yakalama kararı çıkarılırken, 10 kişi sözünün akabinde özgür bırakıldı, 9 kuşkulu ise hala gözaltında bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir