Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığından Harran Üniversitesine Önemli Ziyaret

Harran Üniversitesi yönetimi ve T.C Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı heyetleri arasında bir toplantı gerçekleştirildi.

Savunma Sanayi Başkanlığı Sanayileşme Daire Başkanı İrfan Özsert ve beraberinde Askerî Elektronik Sanayi (ASELSAN), Hava Elektronik Sanayi ve Tic. A.Ş. (HAVELSAN), Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ), Roket Sanayii ve Ticaret AŞ (ROKETSAN), Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM)’den oluşan heyet, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’na bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Osmanbey Yerleşkesi Rektörlük Makamında yapılan görüşmenin ardından Senato Odasında, savunma sanayisi, teknoloji, yazılım kampüsü konularında istihdama yönelik yatırım ve projeler ile ilgili Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinin de hazır bulunduğu bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, deprem bölgesi için ilk aşamada 3 milyar liralık kaynak ayıran Savunma Sanayi Başkanlığı ile birlikte afetlerden etkilenen illerde Harran Üniversitesi ile yürütülebilecek işbirliği çalışmaları ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi’nin birlikte yürüteceği çalışmalar çerçevesinde, deprem bölgelerinde iskânların yapılmasının yanında istihdamın da gelişmesine yönelik faaliyetler yapılacak.

Savunma Sanayi Başkanlığınca önümüzdeki dönemde savunma sanayisi, teknolojiye yönelik tesis ve yatırımlar ile bir kampüs niteliğinde konut kompleksi yatırımlarına hız verilecek. Yanısıra afetzedelere hem ev hem iş oluşturma yönünde projeler üzerinde çalışmalar yapılması hedefleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir