Burcunuzla ilgili merak ettiğiniz her şey… “taşı,rengi,kokusu” üçü bir arada

Elbette hiçbir şey tek başına mucize yaratmaz ve güçlerinden faydalandığımız her şey yavaş fakat istikrarlı formda bize nüfuz ederler. Taşlar bu manada kendi titreşim düzeyimizi yükseltme yahut dengeleme ismine büyük yardımcılarımızdır. Ferdî haritanıza nazaran taş tespitine yakında başlayacağım fakat en genel hali ile haritasına nazaran taşını bilmeyen yahut ulaşamayan şahıslar için burcunuza nazaran aşağı üst hangi taşları kullanabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

KOÇ burcu TAŞI ve Elementi
Koç burcunun gezegeni MARS. Bu gezegen ateş elementi ile ilişkilidir ve çakralar yani sizin vücudunuzda ki güç istasyonları içinde kök Çakra ile temaslı çalışır. Kök Çakra kişisellik, öncülük, adım atma cüretimiz, iç endişelerimiz ve bu hayatla olan ilişkilerimiz ile ilgilidir. Bu alanın bozulması iç endişelerimizi, tasalarımızı arttırabildiği üzere bilhassa adrenalin yani böbrek üstü bezlerimizin fazla çalışmasına yahut istikrarının bozulmasına neden olur.

Cesur ve atak Koç burcunun rengi: kırmızıdır.
Madeni; Demir ve kükürtle ilişkilidir.
Bu nedenle içinde demir ve kükürt ölçüleri istikrarlı olan taşlar Koç burçlarına uygun gelebilir.
Koç Burcu Taşı: Kırmızı Mercan’dır. Lakin artık Kırmızı Mercan bulmak çok kolay değil. Piyasadaki kırmızı mercanların birden fazla boyalı yahut uydurma. Bu nedenle yerine Hematit önermekteyim. Hematit Mars gücünü dengeleyen hoş bir taştır. Hematit dışında Kantaşı da yeniden bu burca yeterli gelir. Koç burcunun atarlı ve spontan yani anlık hareket etme, düşünmeden atılma taraflarını yeşil akik hoş istikrarlar. Bu hususta sıkıntılarınız varsa Yeşil Akik ve Hematit ile dengelenmeye çalışabilirsiniz.
Koç burcuna güzel gelen koku: Yasemin ve Lavantadır.

Boğa Burcu TAŞI ve Elementi
Venüs tarafından yönetilen Boğa burcu, toprak gücü güçlü, sabit ve dengeli, itimat duygusu ile beslenen ve sağlamlığa, emin olmaya değer veren bir yapıdadır.
Boğa burcu vücutta boğaz ve boyun bölgesi ile kontaklı noktaları temsil eder. Hayatın tadını çıkarmak, hoş yaşamak, keyif alarak bir işi durumu gerçekleştirme değerli özelliklerindendir. İştahlı olmasının nedenlerinden biri de budur. Hem hayatın tadını çıkarmayı sever hem de boğaz ve boyun bölgesiyle olan irtibatları nedeniyle bu alanı da hassas çalışır. Öte yandan hayatın tadını çıkarmak, zevk almak kısmı Çakralar içinde 2. Çakra yani sakral çakra ile temaslıdır. Her ne kadar boğaz bölgesi hassas olsa da hormonlar ve salgılarla da etkileşimi güçlüdür. Tüm bu alanlar Sakral Çakra ve ikinci dereceden de boğaz çakrası ile irtibatı olduğunu gösterir.

Boğa burcu Rengi: Mavi ve Turuncudur. Lakin iştah meseleleri yüksek olan Boğa burçları bilhassa Ay Burçları Boğa olanlar turuncudan fazla Mavi tonlarına biraz daha tartı vermelidirler.
Boğa 2. Çakra yani Sakral Çakra ile ilişkilidir. Bu nedenle;
Boğa Burcu Taşları: Sarı Opal, Turuncu Akik, Kalsit olmakla birlikte Mavi Akik de bu burcu istikrarlar. Öte yandan yöneticisi Venüs nedeniyle Opal ve Rutilli Kuvars taşları da tekrar düzgün gelir.
Boğa Burcu dengeleyici taşı Mavi Akik olmakla birlikte Rutilli Kuvars taşları ile de dengelenmesi yüksektir. Bilhassa inatçı ve sabit istikametleri güçlü bir Boğa burcu iseniz, Rutilli Kuvars, Sarı Opal iştah ve boğaz bölgesi problemlerini dengelemek istiyorsanız Mavi Akik tercih edebilirsiniz. Mavi akik boğaz bölgesinde kolye biçiminde daha düzgün sonuç verirken, Rutilli Kuvarslar bileklik formunda de kullanabilirsiniz. Sarı Opal tercih edecekseniz tekrar kolye olarak öncelik verebilirsiniz.
Bunun dışında mavi yahut pembe renkli kuvarsları da kullanabilirsiniz…
Boğa burcuna uygun gelen koku: Ylang-ylang ve Sandal Ağacı kokusu

İKİZLER burcu TAŞI ve Elementi
İkizler burcu Hava elementine bağlıdır. Merkür gezegeni ile yönetilen İkizler burcu kainatın irtibattan sorumlu bakanı üzeredir. Aktarmak, iletmek, bilgiyi almak ve sonra öğretmek yahut anlatmak üzerine şurası güçlü bir yapısı vardır. Süratli bir zihin yapısına sahip bu burç, pratik ve çözümsel yaklaşımlar stantlar.
İletişimle ilişkili bu burç konuşmak, söz etmek, anlatmak ismine 5. ÇAKRA ile yönetilir.
Madeni kendine yakışır formda Civa’dır ve nitekim de zihin ve aktive açısından Civa üzeredir.
Rengi: Açık Mavi, Gri, Açık Yeşil
İkizler burcu Taşı: Yeşim, Aventurin, Mavi Akik, Akuamarin, Mavi Kristaller, Havlit, Apatit, Sodalit, Amazonit olarak sıralanabilir.
İkizler burcunu dengeleyen taşlar; Selenit, Sodalit ve süratli zihnini sakinleştirmesi açısından Oniks olarak aktarılabilir.
İkizler burcuna yeterli gelen koku: Adaçayı, Nane, Çay ağacı

YENGEÇ Burcu TAŞI ve Elementi
Duygusal ve hassas Yengeç’ler daha çok savunma istikametleri ile bilinen esasen öncü burçlardan biridir. Sevdiklerine karşı çok muhafazacı olan bu burç mensupları Su Elementi ile yönetilirler. Çabuk alınan yapısı nedeniyle duygusal dalgalanmalara açıktırlar.
Ay ile yönetilen Yengeç Burcu, Ay’ın döngülerinden bilhassa Dolunay fazlarından çok etkilenirler. Metali gümüş olduğu için üzerlerinde gümüş bulundurmaları güç akışlarını dengelemek ismine çok yararlıdır. Yengeç burçları altından fazla gümüşü tercih etmeliler.
Yengeç burcu 2 ve 3. Çakra’nın yeterli çalışmasına çok muhtaçlık duyarlar. Hazım meseleleri, hayatı hazmetmekle ilgili hassasiyetleri bu noktadan gelir.
Rengi; Beyaz, Gümüş rengi, Süt Rengi ve krem tonlarıdır.
Yengeç Burcu Taşı: İnci baş taşıdır. Lakin artık neredeyse tüm incilerin kültür incisi olması nedeniyle ay taşı onlara daha güzel gelir.
Diğer yandan Necef Taşı, Selenit ve Kalsit dengeleyen taşları ortasındadır.
Yengeç burcuna güzel gelen koku: Bergamut, Nergis

Aslan Burcu Taşı Ve Elementi
Ateş elementini taşıyan bu burç yönetmek ve yönetim etmek ve hayat gücümüzün temsilcisi Güneş ile yönetilir. Eğlenmeyi seven, ben merkezli, yönetici vasıfları yüksek bir burçtur. Sabit gruptadır. Esnek değildir.
Üçüncü Çakra ile kontağı yüksektir ki esasen Solar Plektus denilen alanı yönetir. Hayat gücümüzün kaynağı olan bu Çakra, vücudun ve ruhun dengeleyici güç merkezlerinden birini oluşturur.
Altın ve Bronz metali olması nedeniyle içsel olarak bu renklere daha fazla çekilirler.

Rengi, Sarıdır. Sarı tonları Aslan burçlarının safra sıkıntılarına, hazım sorunlarına çok yeterli gelir. Bilinmek, fark edilmek isterler ki tekrar sarı da dikkat cazibeli bir renktir.
Aslan Burcu Taşı esasen Yakuttur. Fakat hem az bulunması, hem de çok değerli olması nedeniyle Güneş taşı, Rodokrozit, Sitrin ve Pirit tavsiye etmekteyim. Pirit bilhassa azularına kavuşmak isteyen, rahmet gücünü çekmek isteyen Aslan burçları için dengeleyici olabilir.
Aslan Burcu Kokusu: Bergamut, Lavanta, Biberiye

Başak Burcu TAŞI ve Elementi
Merkür tarafından yönetilen bu burç, Merkür’ün tertip, programlama, ayrıntılı inceleme, düzenleme tarafını temsil eder. Ayrıntıcı ve eleştirel tarafları ile bilinen Başak burçları korku bozukluğuna en yatkın burçlardan biridir ve bu hayattaki en kıymetli tekamülleri vesveselerini yenmek üzerinedir.
İkinci Çakra ile irtibatlı çalışan bir metabolizmaları vardır. Sindirim sisteminin son durağı olan Bağırsaklarla etkileşimleri güçlüdür. Vücudun bu kısmına dikkat etmeleri yerinde olur.
Başak Burcu Rengi; Yeşil ve Beyaz tonları ve Turuncu olarak sıralanabilir. Bilhassa hayatın sevincini kaçırdıkları devirde turuncuya dönmeleri onları rahatlatır. Telaş ve tasa alanları bozulduğunda ise Yeşil onları dengeleyecektir. Beyaz ise genel olarak Başak burçlarını temsil eder.
Başak burcunu en düzgün destekleyen taş Aventurin taşıdır. Ayrıyeten Yeşil Akik, Zebercet kullanabilirler.
Başak burcu Kokusu: Sandal ağacı kokusudur.

Terazi Burcu TAŞI ve Elementi
Venüs tarafından yönetilen Terazi, hava elementi ile temaslıdır. Venüs’ün bağlar, ikili olma, bir kümeye ilişkin olma iç güdüsünü temsil ederken, alakalar, aşk, sanat, estetik hususlar onun alanıdır. Öncü burçlardan olması bilhassa ilgiler ismine daha fazla faal olur. Her türlü iştirak ve bir olma dürtüsüne çok yatkındır.
Dengeyi ararken, kararsızlıklarla boğuşması ile ünlüdür.
Dördüncü Çakra ile ilişkili olan Terazi burçları, kalpten etkilenirler. Duygusal hassasiyetler çabuk geliştirirler ve kalp çakralarını beslemeleri değerlidir.
Terazi burcu rengi; Yeşil ve Pembe tonlarıdır. Kalp çakrasının da renkleri olan bu tonlar, kararsızlık yaşadıklarında yeşil, mutsuzluk hissettiklerinde Pembe ile desteklenmelerini sağlar.
pembe kuvars
Terazi burcu Taşı; Gül Kuvars, Akuamarin, Necef, Apatit olmakla birlikte ayrıyeten Yosunlu Akik (yeşil akik), Opal, Turkuaz olarak da sıralanabilir.
Terazi Burcu Kokusu: Gül ve Yasemindir.

Akrep Burcu TAŞI ve Elementi
Mars tarafından yönetilen Akrep burcu esasen su elementinden olmasına karşın suyun buza dönüşmüş halini temsil eder. Bu nedenle de dönüşüm hayatlarının ana temasıdır. Esnek olmak onlar için zordur. Tıpkı buzun esnemesinin sıkıntı olması üzere esnemeyi geç bir periyotta öğrenebilirler. Güçlü yapıları ile su ile ateş ortasında tutkulu geçişleri ile meşhurdurlar.
Demir metali ile temsil edilirler ki iç yapıları da metalleri üzere Demir üzere güçlüdür.
Akrep burçlarının etkilendikleri Çakra 1. Kök ve 6. Çakra olarak dikkat çeker. Kök çakra ile hayata olan bağları, maddi alanla olan irtibatları güçlenirken, ruhsal alanla olan kontağı en güçlü burçlardan biri olarak 3. Göz olarak da aktarılan 6. Çakra ile de kontakları vardır.
Akrep burcu Rengi: Siyah, Kırmızı ve İndigo rengidir. ( İndigo rengi nazar boncuğu rengi olarak aktarılabilir)
Akrep Burcu Taşları: Kaplan gözü, Oniks, Akik, Unakit, Hematit
Dengeleyici taşları ise Kaplan gözü ve Hematit olarak sıralanabilir.
Akrep Burcu Kokusu: Nane, Karanfil ve Yasemin

YAY Burcu TAŞI ve Elementi
Ateş elementi mensubu olan bu burç, Jüpiter ile yönetilir lakin Jüpiter’in daha çok bilgiyi derinleştirme, görerek öğrenme, keşfetme ve bulma tesirlerini üzerinde taşır.
Metali Bakır olan Yay burçları, istekli yapıları, keşfetmeye, öğrenmeye ve öğrendiklerini hazmetmeye yönelik tesirleri ile kainatın hareketli çocukları üzeredirler. Müspet bakış açıları güçlüdür. Esasen ferdî bir yapıları olmasına karşın etrafları tarafından sevilirler fakat anlaşılması güç ve yetişmesi kolay olmayan bir güçleri vardır.
2 ve 3. Çakra bölgesi vücutlarında ağır çalışır.

Rengi:Kırmızı, Sarı ve Turuncu renklerle uyumludurlar.
Yay Burcu Taşları: Sitrin, kuvarslar (kristaller), Lal, Pirit güzel gelir.
Yay burçlarını Oniks ve Lapus Lazuli taşları istikrarlar.
Yay Burcu Kokusu: Lavanta, Sandal ağacı, Ylang-ylang

OĞLAK Burcu TAŞI ve Elementi
Toprak elementi ile iç içe olan Oğlak burçları cihanın nizam ve tertibinden, sisteme girmesinden ve bir sistem ile yönetilmesinden sorumludur. İş ve çalışma odaklı bur burç sorumluluklar, yapılması gerekenleri temsil eden yapısıyla Satürn tarafından yönetilirken, Satürn’ün güçlü çalıştığı bir alandır.
Çakralar içinde 6 ve 7 den sorumludur. Sezgileri kuvvetli olmakla birlikte daha üst bir şuuru, sonuca ulaşmayı işaret eder.
Rengi: Koyu maviler, lacivert, siyah, gece mavisi tonları renk skalasında onu temsil eder. Öteki yandan Oğlak burçlarının çok sorumluluklara ve çalışmaya dönük istikametlerini renkler aleminde pembe ile dengelemeleri yahut turuncuyu biraz daha hayatlarına almaları, ömürden zevk ve tat almaları açısından onları destekleyecektir.
Oğlak Burcu Taşı: Lapis Lazuli, Oniks, Dumanlı Kuvars ve Casper olarak sıralanabilir.
Oğlak Burcu Kokusu : Nilüfer ve sandal ağacı

KOVA Burcu TAŞI ve Elementi
Satürn tarafından yönetilen Kova burçları Hava elementi mensubu olarak biz şuuruna yatkın, farklı ve değişik bakış açısı ile kozmosun bilge üstatlarıdır. Kendilerine has bakış açıları ile toplumsal olaylar ve kolektif şuur açısından her vakit güçlü bir yapıları olmuştur. Sabit istikametleri ile inatçı ve kolay vazgeçmeyen, yaratıcı bir güçleri vardır.
Rengi:Mor ve Koyu Mavi ile elektrik mavisi denilen Mavi tonları kendi güç dalgalarına uyumlu renkler ortasındadır.
Metalleri gümüş ve uranyum olduğu için üzerlerinde gümüş taşımak onlara güzel gelir.
Kova burçları 7. Çakra ile temaslıdır. Biz şuuru, üniversal olana yönelme, cihan ile temasta olurken yukardan aldıklarını topluma indirgeme iç güdüleri yüksektir.
Kova Burcu Taşı; Öncelikle Florittir. Florit taşı kova burcunu dengeleyen kıymetli taşlardan biridir. Bunun dışında Ametist, Lal ve Turmalin taşları da onlara yeterli gelir.
Kova Burcu Kokusu: Sandal ağacı, Nane, Çay ağacı

BALIK Burcu TAŞI ve Elementi
Burçlar aleminin son burcu olan Balık soyut ve somut alan ortasında gelgitleri yüksek olan Su elementi mensubu bir burçtur. Ruhsal ile maddesel alan ortasında dengeyi kurmak, fark ettikleriyle yüzleşmek ve hayata kaçmadan da karşı koymak üzerine bir seyahati olan son derece hassas ve kırılgan bir burçtur.
Değişken burç kümesinin en sadık üyelerinde biridir ki bu özelliği ile bazen çok güçlü ve farkındalığı yüksek, bazen de çabuk kaçan ve kırılan yapısı ile ikilemleri epey güçlü bir burçtur.
Enerji dağılımında 4. Çakra ve 7. Çakra ortasında istikrar bulmaya çalışır. Bu tesir onu yüksek bir farkındalık ile donatırken, bir yandan da kalpten kırılan tesirleri ile 4. Çakra alanında hassas kılar.
Balık Burcu Rengi: Açık Mavi, Açık Yeşil ve Sarı’dır.
Balık Burcu Taşları: Sitrin, Pirit, Akuamarin olarak sıralanırken, dengelenmesi için Satürn taşları ona uygun gelir yani Lapis Lazuli ve Oniks.
Balık burçlarının sık değişen ve karşı taraftan etkilenen güçlerini Selenit ve Kuvarslarla yükseltmelerini (özellikle korunma için dumanlı kuvars kullanmalarını) önerilir

Rengi:Çiçek ve meyve karışımı kokuları yasemin, gül ve portakal çiçeğinin yükte olduğu parfümler balık için ülkü.
Kaynak:derki/astrolojik/yazilar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir