Resmen tanıtıldı! Netflix’in reklamlı abonelik paketi 12 ülkede kullanıma sunuldu

Netflix, reklam dayanaklı abonelik planı “Basic with Ads”i resmen duyurdu. Netflix’ten yapılan açıklamada “Netflix’in daha düşük fiyatlı reklam takviyeli planı olan Basic with Ads’i Kasım ayında kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yeni paket 3 Kasım’da ABD, Kanada, Avustralya, Brezilya, Fransa, İtalya, Almanya, Japonya, Kore, Meksika, İspanya ve Birleşik Krallık’ta mevcut olacak.

Paketlerin fiyatları ise şu formda olacak:

Avustralya: 6,99 Avustralya doları
Brezilya: 18,9 Brezilya Reali
Kanada: 5,99 Kanada doları
Fransa: 5,99 euro
Germany: 4,99 euro
İtalya: 5,49 euro
Japonya: 790 Japon Yeni
Meksika: 99 Meksika Pesosu
Güney Kore: 5,500 Güney Kore Wonu
İspanya: 5,49 euro
İngiltere: 4,99 sterlin
ABD: 6,99 dolar

Netflix reklam takviyeli paketin mevcut paketler ve üyeleri etkilemeyeceğini belirtiyor ve Reklamlı Temel paketin mevcut reklamsız Temel, Standart ve Premium paketlere ek dördüncü bir paket olacağı belirtiliyor.

Reklamlar 15 yahut 30 saniye uzunluğunda olacak ve diziler; sinemalar öncesinde ve sırasında oynatılacak. Reklamlı paketi kullanan kullanıcılar, izledikleri 1 saatlik içerikte toplamda yaklaşık 4-5 dakikalık reklamla karşılacak.

Netflix’in bu yeni reklamlı abonelik sisteminin Türkiye’ye ne vakit geleceği konusunda şimdi bir açıklama yapılmadı. Öteki ülkelerdeki fiyatlandırma siyasetine bakıldığında Netflix’in reklamlı aboneliği ülkemizde 25 ila 30 TL ortası bir fiyatla satışa sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir