Aile Destek Programı ödemesi ne zaman yatacak?

Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kasım ayı aile dayanak ödemelerinin yapılacağı tarihi duyurdu. Açıklamanın akabinde aile takviye ödemesi ilgili ayrıntılar, vatandaşların gündeminde yer aldı. Kasım ayının başlaması ile birlikte araştırmalarına sürat veren muhtaçlık sahipleri, hak ettikleri Aile Takviye Programı ödemesinin ne vakit hesaplarına geçeceğini öğrenmek istiyor. Pekala, Aile Takviye Programı ödemesi ne vakit yatacak? İşte, Aile Dayanak Programı Kasım ödemeleri hakkında bilgiler:

Aile Dayanak Programı Kasım ayı ödemeleri ne vakit yatacak?

Erdoğan Kabine Toplantısı’nın akabinde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Türkiye Aile dayanağı… Bu kapsamda 2,5 milyon insanımıza 3.2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır. Vatandaşların hesaplarına ödemeler 8 Kasım’da yatırılacak” dedi.

Aile Takviye Programı müracaat kuralları neler?

”Başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu emekçisi, noter yahut muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan veyahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da şahısların bulunması, durumlarında müracaatlar değerlendirmeye alınamayacaktır.

Bunun yanında başvuranın; cezaevi ve tutukevinde bulunan hükümlü yahut tutuklu olması, öğrenci yurtlarında kalan öğrenci olması, yetiştirme yurdu üzere bakım kurumunda bulunan şahıslardan olması ve mecburî askerlik vazifesini ifa eden er/erbaş statüsündeki askerler olması halinde müracaatlar hane yaklaşımı çerçevesinde değerlendirilemeyeceğinden bu şahıslar program kapsamı dışında tutulmuştur.”

Aile Dayanak Yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Aile Takviye Programı müracaatları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir