Yunan vekilden garip çıkış: F-35 yerine Türk füzesi alalım

“Alert” isimli televizyon kanalına konuşan Velopulos, F-35’lerin gereğince denenmediğini, faturanın ise 4 milyar doları bulacağını söyledi. Akabinde “Uçakları ücretsiz vermiyorlar, parasını ödeyeceğiz” diyerek, Kuzgun füzesinin tanıtıldığı bir fotokopiyi gösterdi ve bu silahları önerdi.

AKILLICA OLANI ALALIM

Velopulos, “Bu füze 100-200 bin dolara mal oluyor. F-35’lere vereceğimiz 4 milyar dolarla bir askeri üssü birkaç saniyede imha edebilecek güce sahip bu füzelerden 30 bin tane satın alabiliriz. Değerli değil, akıllı silahlar almalıyız” dedi. Veropulos’un açıklamaları, Yunan medyasında geniş yankı uyandırdı. Son seçimde yüzde 4.5 oy alan Yunan Tahlili, 16 milletvekiline sahip. Daha evvel elinde Hazreti İsa’nın yazdığı mektuplar bulunduğunu sav etmişti.

ANITKABİR’İ AKROPOLİS SANMIŞTI

Bazı küçük TV kanallarında “her kedere deva” ilaçlar pazarlayan Velopulos, 2011’de Türk ressam Hatice Kumbaracı Gürsöz’ün “Ata’ya saygı” isimli tablosundaki Anıtkabir’i, Atina’daki Akropolis mabedi zannederek “Akropolis’in Türk bayrağı ve Atatürk siluetiyle resmedilmesi kabul edilmez” diye çıkışta bulunmuştu.         

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir