Volkan Demirel: Plan tutunca iyi hoca oluyoruz

Atakaş Hatayspor teknik yöneticisi Volkan Demirel, Trabzonspor ile oynadıkları ve 2-1 galip geldikleri maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında, kendileri üzere Hataylıların da galibiyetten keyifli olmasını temenni ederek, “Kazandığımız için memnunuz. İnşallah bütün Hatay bizim üzere memnundur ve herkes huzurludur. Ligde 5 maçtır galip gelememiştik fakat bugünkü galibiyet eminim ki o 5 maçın telafisi olmuştur. O yüzden biz çok mutluyuz” dedi.

Plan tutunca ‘Volkan güzel hoca’ oluyor

Demirel, taktik gereği birinci yarıda oyunu biraz daha tuttuklarını ve rakiplerine golden öbür konum vermediklerini lisana getirdi.

Karşılaşmanın birinci yarısında yedikleri gol nedeniyle morallerinin düştüğünü vurgulayan Demirel, “Hedefimiz birinci yarıyı gol yemeden bitirip ikinci yarıda 3-4 tane değişiklik yapmayı planlıyordum fakat mağlup olunca Ruben ve Ayoub’u attım. Ruben’in hafta içi rahatsızlığı vardı. 2-3 gün biz de idmanlara katılamadı. Ayoub’un biliyorsunuz tahminen az çok transfer gündeminde bir görüşmeleri var. Onun da başı tam hazır olmadığından ikisine de ‘Dizi ikinci yarı kullanacağım bugünkü plan böyle’ dedim. Onlar da sağ olsun oyuna girer girmez katkı sağladılar. Yani tutmasa bu plan ‘Volkan şöyle olurdu’ Tutunca o plan ‘Volkan âlâ hoca’ oluyor lakin bence futbol günün koşullarıyla hoş, ortamıyla hoş. Bugünkü ortam bize müsaitti, biz kazandık. Biz Trabzon’un kalitesini, başlarındaki hocanın uygun bir hoca olduğunu, geçen yılın şampiyonu olduğundan hepsini biliyoruz ancak bizim şu an kazanmamız çok daha önemliydi” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir