Ünlü oyuncudan yıllar sonra gelen itiraf: “Açlıktan ölüyordum”

ABD’li oyuncu Richard Gere, New York’ta gereksinim içindeki insanlara yiyecek ulaştırmayı amaçlayan ‘City Harvest’ isimli yardım kuruluşunun, kentin en ünlü restoranlarından birinde düzenlenen 40’ıncı yıl kutlamasına katıldı. Davette geçmişine dair açıklamalarda bulunan Gere, geçmişte o restoranda yaşadığı ve unutamadığı açlık günlerini anlattı.

Konuyla ilgili konuşan Richard Gere, “1970’lerde mesleğinin başındaki bir genç oyuncu adayı olarak açlıktan ölüyordum. Şanslıydım ki iş bulabiliyordum. Broadway üretimlerinde da Broadway dışı üretimlerde da sahneye çıkıyordum lakin o vakitler para kazanamayan o denli çok oyuncu vardı ki…” dedi.

“AÇLIK OLAĞAN BİR DURUMDU”

O devir New York’ta yaşayan ve oyuncu olmaya çalışan gençlerin yaşadıkları hakkında çarpıcı kelamlar sarf eden Gere, “New York’ta kimse para kazanamıyordu. Maalesef açlık olağan bir durumdu. Aç olmak, birçok insan için ömrün sıradan gerçeklerinden biriydi lakin bilhassa de serüvenlerine New York’ta başlayan oyuncular için….” sözlerini kullandı.

Açlığın ne demek olduğunu bildiği için yardım vakfının faaliyetlerinin kendisi için çok değerli olduğunu vurgulayan Richard Gere, beslenmenin ve yiyeceklerin hayatın temel ögesi olduğunu da söyledi.

73 yaşındaki Gere, “ABD’de birçok insan gereksinimi olan yiyeceklere ulaşamıyor. Artık her şey çok kıymetli. Bu yüzden insanların, besleyici yiyecekler yemesi kelam konusu olduğunda yardım elimi uzatmaktan memnunum. Bu temel bir insan hakkıdır” formunda konuştu.

Gençlik yıllarında açlıkla nasıl çaba ettiğini de saklamayan Richard Gere, “O periyot neredeyse her vakit yumurta yiyordum. Bir restorana gitmek ve orada bir şeyler yemek benim için gerçek dışı bir durumdu” dedi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir