Terör örgütü MLKP operasyonunda 13 kişi yakalandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü MLKP’nin gençlik yapılanması SGDF’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ortalarında Yeşil Sol Parti İstanbul 1. Bölge 16. sıra milletvekili adayı Burcu Ayyıldız, tıpkı partiden İstanbul 2. Bölge 18. sıra milletvekili adayı Berfin Polat ile ESP Eş Genel Lideri Şahin Tümüklü’nün de bulunduğu 17 kuşkulu tespit edildi.

Yapılan çalışmada, kuşkulu Berfin Polat’ın Twitter hesabından 2009’da İstanbul TEM Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve emniyet amiri Semih Balaban’ın şehit edilmesi olayına karışan Devrimci Karargah Terör Örgütü üyesi Orhan Yılmazkaya’nın etkisiz hale getirilmesinin yıl dönümü 27 Nisan’da örgüt üyesini övücü mahiyette paylaşım yaptığı belirlendi.

İstanbul, İzmir ve Mersin’de şüphelilerin yakalanması için 16 farklı adrese yapılan eş vakitli gerçekleştirilen operasyonlarda Yeşil Sol Parti İstanbul 1. Bölge 16. sıra milletvekili adayı Ayyıldız ve ESP Eş Genel Lideri Tümüklü’nün de ortalarında bulunduğu 13 kuşkulu gözaltına alındı.

Yeşil Sol Parti’den İstanbul 2. Bölge 18. sıradan milletvekili adayı Polat’ın da ortalarında bulunduğu 4 firari şüpheliyi arama çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir