Serdar Saatçı’dan Beşiktaş ve Valerien Ismael sözleri! ‘Asgari ücrete oynuyordum! Camı kırdım kapıyı tekmeledim…’

Beşiktaş formasıyla 15 resmi maça çıkan Serdar, bir gol atıp bir de asist yapmıştı. Braga’da da beklediği talihi bulamayan ve 5’i A ekip, 5’i de 3. ligde uğraş eden Braga B’de olmak üzere toplam 10 maça çıkan 20 yaşındaki futbolcu, Beşiktaş’ta takım dışı kalma sürecine ait konuştu.

Tivibu Spor’a konuşan Serdar Saatçı’nın açıklamaları şu biçimde:

Kampın ikinci maçıydı. Birinci maçta da yedek başlamıştım, oyuna girdikten sonra hoş bir performans göstermiştim. Öteki maçta 11’de oynayacağımı düşünüyordum. Kadroyu görünce moralim bozuldu. Oyuna geç girdim, erkenden çıkarıldım. Oyundan çıkınca, soyunma odasında gençlik ateşiyle camı kırdım, kapıyı tekmelemedim. Bu da huduttan olmuştu. Bunu da kimse bilmiyordu. Süreçler daima yanlış anlatıldı. En büyük yanılgım sessiz kalmamdı. Camı kırmıştım, otele vardığımda yapabileceğim hiçbir şey kalmamıştı zira uçak biletim alınmıştı. Ceyhun Yararı ile konuştum, kendimi hazır hissediyordum. O da bana ‘Hocanın kararı.’ demişti. Ben de hürmet duyup İstanbul’a dönmüştüm.

“ASGARİ FİYATLA OYUYORDUM”

Sürecin devamında mukavele olayları da dönmüştü. Beşiktaş’ta kalmayı sahiden çok istiyordum. Bahis muhakkak para değil. Beşiktaş’ta birinci başladığım vakitlerde taban fiyatla oynuyordum. Öncesinde hiçbir vakit benimle kontrat imzalamak istemediler. Ahmet Işık Çebi ve Ceyhun Karı ile oturmuştuk, onlara ‘Daha çok oynamak istiyorum’ demiştim. ‘Düşüneceğiz’ demişlerdi fakat bana söyledikleri tek şey ‘Valerien Ismael seni istemiyor’ olmuştu.

“DEĞERSİZ HİSSETTİM”

Beşiktaş’ta istediğim üzere bir süreç gerçekleşmedi. Beni hiçbir vakit ‘Beşiktaş’ın çocuğu’ üzere hissettirmediler. Bedelsiz hissettim, her vakit yalnız kaldım. Süreç benim için âlâ geçmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir