Nilüferliler Konak Mahallesi’nden ne derece memnun?

Emirhan AKGÜL – M. Taha ÇELİKBAŞ – Sergen DURAK – Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
Mahallemin Muhtarları programı için Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Konak Mahallesi’nin sıkıntılarını ve ıstırapları dinlendi.

MAHALLE MUHTARDAN RAHATSIZ

Bir daha birebir muhtarı seçmek istemediklerini belirten Konak mahalle halkı, “Memnun değiliz. Yalnızca tanıdık arkadaşlarına yardım ediyor. Biz hiçbir hizmet görmedik. Ben rahatsızlığım sebebi ile bir yere gidemiyorum fakat kendisinden çok şikayet duyuyorum” dedi.

“Daha fazla yeşillik, daha fazla oyun parkları çocuklar için daha hoş olur” diyen bir öbür mahalle sakini de, “Hale Çağan muhtarımızdan çok mutluyuz. İnanın burada yardımcı olmadığı kimse yoktur. Muhtarlığımıza gelen herkese yardımcı olur. Ondan çok mutluyuz, İnşallah tekrar mahallemizin muhtarı olur” diye konuştu.

MUHTAR ÇAĞAN: MAHALLEMİZİN ELEKTRİK ÇİZGİLERİNİ YERALTINA TAŞIMAYI PLANLIYORUZ

Mahallede elektrik çizgilerinin yer altına alınmasını isteyen Konak Mahalle Muhtarı Hale Çağan ise, üç devirdir Konak Mahalle Muhtarlığı’nı yaptığını kaydetti.

2009 yılında etrafının isteği üzerine misyona geldiğini, kısmet olursa bir periyot daha mahalle sakinleri ile birlikte misyon almak istediğini belirten Muhtar Çağan, “Belediyelerimiz düzgün hizmet veriyor. Olağan biz de halkın talepleri aracılığıyla mahallemize kazandırmaya çalışıyoruz. İnsan yaşadığı her yerde daha kaliteli hayat sürdürmeyi amaçlar. Biz de bunlara katkı sağlamaya çalışıyoruz. Mahallemiz çok sıkıntılı bir bölge değil. Kimi eksiklerimiz var mesela asfalt ve kaldırımlarımız eski ve bunlar için yenileme ve tamir gerekli ve kıymetlidir. Bunlara öncelik veriyorum. Belediye ile irtibata geçiyorum taleplerimi sunuyorum. Kış aylarının gelmesi ile bu işlere daha fazla kıymet veriyorum ve bu durumun giderilmesini hızlandırmaya çalışıyorum. Güvenlik açısından aydınlatmaya gereksinimimiz var. Daha sağlıklı olsun diye mahallemizdeki elektrik sınırlarının yer altına taşınması için Nilüfer Belediyesine talebim oldu. Bir an evvel seçimler başlamadan mahalle sakinleri için bunların düzeltilmesini diliyorum. Buradan tekrardan belediyemize sesleniyorum, elektrik sınırlarımızı yer altına taşıyalım. Mahalle sakinlerinin sıhhati açısından daha inançlı olacaktır. Buradan tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir