Malatya Büyükşehir’den yılbaşı tedbirleri

MALATYA (İGFA) – Özellikle acil durumlar için nöbetçi takım sayılarını arttıran Malatya Büyükşehir Belediyesi, 31 Aralık 2023’ü 1 Ocak 2024’e bağlayan gecede davet merkezi çalışanları vatandaşlar ve ilgili üniteler ortasında uyum sağlayacak.

Yılbaşı akşamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı 40 zabıta işçisi, 9 araç ve 12 takımla alanda vazife alacak. Birebir vakitte Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı 89 güvenlik çalışanı 4 araçla 16 noktada misyon yapacak. Gruplar rastgele olumsuzluk yahut bir aksaklık yaşanmaması haline Malatya Emniyet Müdürlüğü takımlarıyla de irtibatta olacak.

Türkiye’nin en donanımlı ve deneyimli itfaiye teşkilatı olan Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Teşkilatı yılbaşı akşamında her vakit olduğu üzere misyon başında olacak. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Teşkilatı 20 itfaiye istasyonu, 90 işçi ve 58 araçlagörev yapacak.

MASKİ 13 İLÇEDE75 TAKIMLA SAHADA

Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü de yılbaşı akşamı için tüm hazırlıklarını tamamladı. MASKİ, yılbaşı akşamında 13 ilçede 75 takım, 50 kepçe, 5 vidanjör ve 9 kanal açma aracı ile misyon yapacak. Mümkün acil durumlara müdahale edilecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlgiler Şube Müdürlüğü’ne bağlı Büyükşehir Davet Merkezi de 444 51 44 telefonundan 7/24 vatandaşlar ve ilgili üniteler ortasında uyumu sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir