Lionel Messi sürprizi! Tarih vererek yeni adresini duyurdular

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcularından biri olarak kabul edilen Lionel Messi, 2021 yazında efsaneleştiği Barcelona’dan gözyaşlarıyla ayrılarak PSG’ye transfer olmuştu. Messi’nin Barcelona’dan PSG’ye transferi tüm dünyada şoke tesiri yaratırken Arjantinli süperstar PSG’de bekleneni veremedi. Mbappe, Neymar, Veratti ve Di Maria üzere yıldız isimlerle Şampiyonlar Ligi’ni hedefleyen PSG, dramatik bir halde Real Madrid’e mağlup olarak Şampiyonlar Ligi’ne veda etmişti.

Başta Fransız basını olmak üzere Avrupa basını Lionel Messi ve Neymar’ı yerden yere vurmuştu. PSG’nin geçen dönem şampiyonluğunu ilan ettiği maçta Neymar ve Messi taraftarların reaksiyonunu toplarken Kylian Mbappe ise alkışlanmıştı. 

BARCELONA’DAN TALEPLERİ ŞOKE ETMİŞTİ

Lionel Messi’nin Barcelona’dan ayrılmadan evvel Laporta ile yaptığı mukavele görüşmelerini ve ayrıntılarını El Mundo Deportivo ortaya çıkarmıştı. Gazete, Messi’nin 2020 yılında Barcelona’dan talep ettiği hususları bir bir duyurdu.

Gazetenin haberine göre Lionel Messi, mukavelesinin bitimine 1 sene kalan 2020’de Barcelona’dan 3 yıllık yeni kontrat talep etti. Ama yeni mukavelede talep edilen unsurlar, Barcelona’nın çok başa çıkabileceği biçimde olmadı. 

Lionel Messi, yeni kontrat imzalamak ismine Barcelona’dan 10 milyon Euro bonus talep ederken yıllık fiyatında de pandemi nedeniyle yapılacak indirimi sonraki yıllarda faiziyle geri almayı istedi.

Lionel Messi, yıllık fiyatının pandemi nedeniyle 2020-21 döneminde %20 oranında düşürülmesine onay verdi. Ancak bu düşüşte kaybedilen kısımların 2021-22 ve 2022-23 dönemlerinde eşit taksitlerle yıllık %3 faiz eklenerek ödenmesini talep etti.

SADAKAT BONUSU VE ARJANTİN’E ÖZEL JET

Lionel Messi cephesi, hak kazanılan sadakat bonuslarının da beklemeden çıkarılmalarını ve faiziyle ivedilikle ödenmelerini istedi. Arjantinli oyuncu, kendisi ve ailesi için Noel devrinde ülkelerine gidiş dönüşü sağlayacak özel jet sağlanmasını istedi.  Lionel Messi, kendi ailesi ve yakın arkadaşı Luis Suarez’in ailesi için Camp Nou’dan özel loca talep etti. 

Arjantinli yıldız, kontratında yazan fiyatlarda artışa gidilebileceğini de aktardı. Vergi artışı durumunda bunun kulüp tarafından karşılanacak halde maaşında da artış yapılmasını talep etti.

FESİH HUSUSU 10 BİN EURO

Lionel Messi’nin 2020’de devam eden mevcut mukavelesinde özgür kalma hususu 700 milyon Euro olarak belirlenmişti. Arjantinli oyuncu, yeni imzalayacağı mukavelede bu maddeyi temsili bir fiyata bağlamak istedi. İstediği anda kulüpten ayrılmasını sağlayacak biçimde hür kalma unsurunun 10 bin Euro’ya düşürülmesi talep edildi.

Messi’nin ek talepleri ortasında kardeşi Rodrigo’ya ödenmesi gereken kurul fiyatlarının bir an evvel yatırılması da bulunuyordu.

ARJANTİN’DEN BOMBA ARGÜMAN: BARCELONA’YA GERİ DÖNECEK

Lionel Messi ile ilgili Arjantin’den bomba bir argüman geldi. Arjantinli gazeteci Veronica Brunati, Messi’nin 1 Temmuz 2023 itibariyle PSG ile kontratının sona ereceğini ve yıldız oyuncunun Barcelona’ya geri döneceğini tez etti.

FABRIZIO ROMANO: BARÇA’NIN ONU İSTEDİĞİNİ BİLİYORLAR

Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Lionel Messi ile ilgili son durumu açıkladı. Romano, “Leo Messi’nin geleceği hakkında bir ayrıntı daha. Messi’ye şimdi resmi bir teklif gelmedi. Şu anda PSG ve Messi ortasında görüşme yapılmayacak. Messi tarafında, PSG’nin kontratını uzatmak istediğini ve Barcelona’nın onu geri getirmek istediğini biliyorlar. Şu anda hiçbir şeye karar verilmeyecek.” sözlerini kullandı.

XAVI’DEN AÇIKLAMA

Barcelona’nın Şampiyonlar Ligi’nde Inter’e karşı oynayacağı maç öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik yönetici Xavi, Messi’nin PSG’deki kontratının sona ermesinin akabinde geri döneceğine yönelik savlara şu sözlerle karşılık verdi:

“Şu anda bunu konuşmanın sırası değil. Ona olan sevgimi biliyorsunuz. O yakın bir arkadaşım ve ona her vakit en uygununu dileyeceğim. Barcelona onun meskeni fakat biz de geleceği hakkında konuşarak ona yeterlilik yapmıyoruz. Paris’te yeterli vakit geçirmesi için onu rahat bırakalım ve onun için en düzgününü dileyelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir