Kura sırası İstanbul’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı ve birinci kuraların 7 Kasım 2022 tarihinde Ardahan ve Şırnak ile başladığı “İlk Evim” projesinde kura çekimlerinde sona gelindi. 250 bin toplumsal konutun kurası 80 vilayette tamamlandı, sıra İstanbul’a geldi. Megakent için kura çekimleri Perşembe günü (16 Mart) başlayacak ve 19 Nisan tarihlerine kadar sürecek.

Çatalca.

3,5 AYDA TAMAMLANDI

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar nedeniyle orta verilen kura çekimleri, 6 Mart tarihinde Ankara’da başlayarak kalan başka vilayetlerle devam etmişti. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen ve yaşanan sarsıntılar nedeniyle orta verilen Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağı ‘İlk Evim’ projesinde kura çekimleri İstanbul ile sona eriyor. 250 bin toplumsal konutun kurası 80 vilayette 3,5 ay üzere kısa bir müddette tamamlandı. İstanbul için 50 bin toplumsal konutun kurası Tuzla, Çatalca, Selimpaşa, Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçelerinde 16 Mart – 19 Nisan tarihleri ortasında noter huzurunda çekilecek. Bakan Kurum, İstanbul’daki kura çekimleriyle ilgili yaptığı toplumsal medya paylaşımında “İlk Evim’de İstanbul zamanı! 50 bin toplumsal konutumuz için 16 Mart’ta kuraları çekmeye başlıyoruz” sözlerine yer verdi.

Selimpaşa.

START TUZLA’DA VERİLECEK

İstanbul’da inşa edilecek 50 bin toplumsal konutun kura çekimleri Tuzla’da başlayacak. Kura çekimleri 16-29 Mart tarihleri ortasında 20 bin 920 hak sahibi için Tuzla Belediyesi’nde gerçekleştirilecek. Çatalca için 540 ve Selimpaşa için 200 hak sahibi için 30 Mart’ta noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi Silivri Alibey Spor Salonu’nda yapılacak. Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçelerinde 28 bin 340 hak sahibi için yapılacak toplumsal konutun kuraları da 1- 19 Nisan tarihleri ortasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda noter huzurunda çekilecek. İstanbul’da çekilen bu kuralarla birlikte ‘İlk Evim’ projesi kuraları sona erecek.

İzmir ve Tekirdağ kuraları da tamam

‘İlk Meskenim Birinci İş Yerim’ Projesi kapsamında, 8 Mart’ta başlayan ve bugün kuraları biten etapta 5 ilin kura çekimleri tamamlandı. İzmir’de 12 bin 400 konut, Afyonkarahisar’da 3 bin 169 konut, Edirne’de 1.363 konut, Kırklareli’nde 1.189 ve Tekirdağ’da 3 bin 98 konutun kura çekimleri bugün prestijiyle bitti ve 21 bin 219 konutun sahibi belirli oldu. Öte yandan, 13-17 Mart tarihleri ortasında 21 bin 120 hak sahibi için müstakil ve müşterek arsa kuralarının noter huzurunda çekileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir