Kılıçdaroğlu: Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin

Çukurova Belediyesi Toplu Açılış ve Temel Atma Merasimi ‘ne CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener iştirak sağladı. CHP başkanı Kılıçdaroğlu merasimde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

* “Sizden yalnızca bir şey istiyorum. Sandığa gideceksiniz, sandık gelecek ve oy kullanacaksınız. ‘Bugün gitmesem, oy kullamasam da olur’ sakın demeyin. Sandığa gidin oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok büyük faydası var. Oy kullandığınız vakit demokrasi gelecek. Oy kullandığınız vakit hoşluk gelecek. Oy kullandığınız vakit bayan erkek eşitliği, pak bir etraf, güçler ayrılığı prensibi gelecek.

* Oy kullandığınız vakit özgürce tweet atabileceksiniz. Oy kullandığınız vakit özgürce eleştirebileceksiniz. Oy kullandığınız vakit cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız.

* Daima birlikte Türkiye’ye demokrasiyi getireceksiniz. O nedenle sakın ola ki seçim sırasında ‘Bu sefer de gitmeyeyim oy kullanmayayım’ demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye’nin yazgısını değiştirin.”

CHP önderi Kılıçdaroğlu ve GÜZEL Parti önderi Akşener, sahneye çıkarak vatandaşı selamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir