Kayınpederini baklavayla zehirlemişti: Cezası belli oldu

Muratpaşa’da eşi Ferudun Alkan‘dan boşanma kararı alan Melek Alkan, babası Metin Kabakçı‘nın Kızılsaray Mahallesi’ndeki konutuna geçti. Bu karardan sonra Ferudun Alkan, 21 Kasım 2020’de kayınpederinin meskenine giderek kurşunladı. Şikayet sonrası Ferudun Alkan’a 45 gün uzaklaştırma cezası verildi.

Cezadan sonra 27 Kasım’da Metin Kabakçı’nın konutunun kapısını bayan ile erkek çaldı. Toplumsal hizmetlerden geldiklerini ve erzak getirdiklerini söyleyen 2 kişi, meskene girdi. Melek Alkan’ın ailesi ile uzun süren sohbet eden 2 kişi, daha sonra getirdikleri baklavayı ikram etti. Metin Kabakçı’nın baklavayı yemesi ile 2 kişi, konuttan ayrıldı.

Kısa mühlet sonra Kabakçı, kötüleşerek yere yığıldı. İhbarla gelen sıhhat grupları, Kabakçı’yı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Birinci tetkiklerde zehirlendiği ortaya çıkan Metin Kabakçı, ağır bakıma alındı. Polis grupları, soruşturma kapsamında evdekilerin sözünü aldı. Gelen 2 şahıstan şüphelenen polis, zehirli baklavayı Ferudun Alkan’ın yolladığını belirledi. Konuta ‘sosyal hizmetler görevlisi’ üzere gelip, baklavayı ikram eden Osman G. ve Melike E. ile Ferudun Alkan gözaltına alındı. 3 kuşkulu, ‘öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Ferudun Alkan, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, arkadaşları Osman G. ile Melike E., isimli denetimle özgür kaldı. Osman G. ve Melike E.’nin, farklı hatalardan tutuklu olarak yargılandığı öğrenildi.

Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına tutuklu sanıklar Ferudun Alkan ve Melike E. ile Osman G., SEGBİS ile katıldı. Mahkemede son savunmasını yapan Ferudun Alkan, “Benim öldürme üzere bir fikrim yoktu. Tek derdim, evliliğimi kurtarmaktı. Olaydan ötürü pişmanım” dedi.

Ferudun Alkan, 8 yıl 22 gün mahpusa çarptırıldı; Melike E. ve Osman G. hakkında ise beraat kararı verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir