Karşıyaka Tramvayı ile Çiğli Tramvayı buluştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi değerli raylı sistem projelerinden Çiğli Tramvay Çizgisi’nin Karşıyaka Tramvayı’na temasını sağladı. Cahar Dudayev Bulvarı’nın Karya Kavşağı bölgesinde iki etapta yürütülen çalışmalar takımların ağır mesaisi ile planlanandan bir ay evvel bitirildi.

Karya Kavşağı’ndaki trafik akışı birinci ve orta dereceli okulların açıldığı bugün (12 Eylül) sabahın erken saatlerinde eski haline döndü.

YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI

Temeli geçen yılın Şubat ayında atılan Çiğli Tramvay sınırında kısa müddette imalat çalışmalarının yüzde 80’i bitti. 11 kilometre ve 14 istasyondan oluşacak tramvay çizgisinin 2022 sonunda tamamlanmasının akabinde test sürüşlerine başlanması planlanıyor. Çevreyolu İstasyonu’ndan başlayacak sınır, viyadük ile Çiğli Ataşehir Mahallesi’ne bağlanacak. Güzergâh Çevreyolu İstasyonu, Ataşehir, Çiğli Ataşehir Mahallesi, Çiğli İZBAN Durağı, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, Cet Sanayi Bölgesi, Katip Çelebi Üniversitesi ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ne hizmet edecek halde planlandı. Böylece Çiğli Tramvayı bölgeye nefes aldıracak, trafiği rahatlatacak, bölgedeki hastane, üniversite ve endüstriye ulaşımı kolaylaştıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir