Kanye West, Johnny Depp’in avukatı Camille Vasquez ile çalışacak!

Johnny Depp’in 2011 yılında birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ sinemasının setinde aşk yaşamaya başladığı ve 2015’te dünyaevine girerek, 2017’de olayı bir biçimde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşı açtıkları milyon dolarlık davalarda 1 Haziran günü karara varıldı.

TAZMİNAT ÖDEYECEK

Amber Heard’ün, aktöre karşı açtığı iftira davasını kaybettikten sonra, 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, Depp’in ziyanlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verildi; lakin sonrasında bu sayı 5 milyondan Virgina eyaletinin bu cins tazminatlar için hududu olan 350 bine düşürüldü.

Jüri ayrıyeten, Herad’ün de Johnny Depp’in avukatı üzerinden iftiraya uğradığına ait suçlamalarından birini kabul ederek, Depp’in aktrise 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi. Depp ve Heard, bu karara karşı karşılıklı olarak temyiz müracaatında bulundu.

EN ÇOK KONUŞULAN İSİMLERDEN BİRİ

38 yaşındaki Camille Vasquez ise, Depp’in eski eşi Amber Heard’e açtığı davayı kazanmasına yardım eden avukatlarından biri olarak, herkesin bildiği ve Hollywood’da en çok konuşulan isimlerden biri haline geldi.

KANYE WEST İÇİN ÇALIŞACAK

Tüm bunların akabinde ünlü rapçi Kanye West’in, ismi Johnny Depp ile aşk dedikodularına karışan fakat sonrasında bu dedikoduların temelsiz olduğu anlaşılan avukat Camille Vasquez’i tuttuğu tez edildi. TMZ’ye nazaran, Vasquez ve bağlı olduğu firması Brown Rudnick, 45 yaşındaki rapçi için kontratları ve muahedeleri da dahil tüm iş hususlarını denetleyecek.

New York Post’ta yer alan habere nazaran; West’in tartışma yaratan ‘Beyazların Hayatı Önemlidir’ yazılı tişörtü ve yahudi aykırısı paylaşımları nedeniyle ünlü markalarla olan iş iştiraklerinin birçoklarını kaybetmeye başladığı bu devirde, Vasquez’in danışmanlığına gereksinimi olacak üzere görünüyor.

NE OLMUŞTU?

NBC News’un haberine nazaran; Instagram’ın sahibi olan toplumsal medya şirketi Meta, rapçi Sean ‘Diddy’ Combs’un Yahudi halkı tarafından denetim edildiğini öne sürdüğü bir gönderisi nedeniyle Kanye West’in Instagram hesabını kısıtlamıştı. West, Twitter’da ise “Bu gece biraz uykum var lakin uyandığımda Museviler için vefat riskini 3’e çıkaracağım (ulusal güvenlik tehdidinin yoğunluğunu gösteren 5 seviyeyi kast ediyor). İşin garibi, ben aslında Yahudi zıddı olamam zira siyahiler de aslında Yahudi’dir. Sizler benimle oyun oynadınız ve gündeminize karşı gelen herkesi karalamaya çalıştınız” sözlerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Twitter, West’in nefret telaffuzuna karşı siyasetlerini ihlal ettiği gerekçesiyle bir müddetliğine hesabının bloke olduğunu açıklamıştı. Twitter’da 31 milyon, Instagram’daysa 18 milyon takipçisi olan West’in geniş kitlesine kışkırtıcı ve Yahudi zıddı açıklamalar yapması reaksiyon toplarken; daha sonra rapçinin hesapları tekrar açılmıştı.

TRUMP DESTEKÇİLERİ ORTASINDA POPÜLER

Yaşananların akabinde Parler isimli toplumsal ağ, West’in; ABD’de Trump destekçileri, komplo teorisyenleri ve çok sağcılar ortasında tanınan olan platformu satın alması için bir mutabakat yaptığını duyurmuştu. DailyMail’de yer alan habere nazaran Parler tarafından yayınlanan bir açıklamada milyarder sanatçı; “Muhafazakar görüşlerin tartışmalı olarak görüldüğü bir dünyada, kendimizi özgürce tabir etme hakkımız olduğundan emin olmalıyız” demişti.

Politico haber sitesine nazaran; şiddete teşvik ettiği düşünülen tweet’leri nedeniyle Twitter’dan kalıcı olarak men edilen eski ABD lideri Donald Trump; Parler’ı satın alması hakkında West ile konuştuğu ve ikilinin birlikte akşam yemeği yemeyi düşündüğü ortaya atılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir