Gece yarısı balkabağına dönüşüyor

Kayseri’de elektrik otomasyon işi yapan Hakan Maraşlı (47), Kazakistan’a iş seyahati için gittiği sırada gördüğü ve çok beğendiği “Külkedisi arabası”na benzeyen arabasıyla yaklaşık 6 bin kilometre aralık katederek memleketi Kayseri’ye geldi. Görenlerin araca ağır ilgi gösterdiğini belirten Maraşlı, “Dünyada iki adet olan aracın biri Türkiye’de ve şu anda Kayseri’deyiz. Aracı ticari hedefli değil, keyfi gezmek hedefli almıştım. Sonrasında insanlardan bu araca talep olunca özel günlerde de kullanmaya başladık. Bunu ticari hedefli değil cümbüş emeliyle yapıyoruz” dedi.

Kayseri’de elektrik otomasyon işi yapan Hakan Maraşlı, 3 ay evvel Kazakistan’a iş seyahati için gitti. Kazakistan seyahatinde külkedisi arabası’na benzeyen arabası gören Maraşlı, aracı satın almaya karar verdi. Beğendiği arabası alan Maraşlı, yaklaşık 6 bin kilometre aralık katederek memleketi Kayseri’ye geldi. İnsanların araca ağır ilgi gösterdiğini belirten Maraşlı, “Kazakistan’a daima ticari gayeli iş seyahatlerine gidiyorum. Aracı orada gördüm ve çok hoşuma gitti. Türkiye’ye getirmenin yollarını aradım. Birtakım meseleler vardı onları çözüp aracı Türkiye’ye getirdim” diye konuştu.


Külkedisi masalında âlâ yürekli perinin balkabağından yaptığı otomobil gece yarısı aslına dönüşür.

‘650 bin tl’ye mal oldu’

Aracın maliyetine değinen Maraşlı, “Araç, Kazakistan’dan buraya getirmem ve birtakım eksiklerini tamir ettirmekte dahil 650 bin TL’ye mal oldu. Bu aracımız Kazakistan’dan Türkiye’ye gelene kadar gören insanların dikkatini çekti. Türkiye’de birinci olduğu için beşerler şaşırdılar. Hoş reaksiyonlar alıyorum. İnsanlarda ricam, trafikte aracı gördükleri vakit fotoğraf görüntü çekiyorlar. Bu da trafiğe mahzur oluyor. Bana, ‘sağa yanaş fotoğraf çekeceğiz’ dedikleri vakit ben yardımcı oluyorum. Lütfen trafiği tehlikeye atmasınlar” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir