Fenerbahçe’den Erden Timur açıklaması: Hukuki süreç başlatıldı

Sarı lacivertli kulüpten yapılan yazılı açıklama şöyle:

29 Mart 2023 tarihinde bir televizyon kanalında yayınlanan bir programda, Galatasaray Sportif A.Ş. İdare Konseyi Başkanvekilinin, Fenerbahçe Futbol A.Ş.’ye ilişkin saklı ticari bilgilerin canlı yayında alenen ifşası niteliğindeki açıklamaları nedeniyle Kulübümüz tarafından tüzel süreçler başlatılmıştır.

Kamuoyu ile paylaşmak istediğimiz türel adımlar şu biçimdedir;

• Kulübümüzün ticari sırrı niteliğindeki bilgi ve evraklarının Kulübümüzün isteği olmaksızın yanlış ve aldatıcı formda açıklanmasına bağlı olarak “Haksız Rekabet” ve “Ticarî Sır, Bankacılık Sırrı yahut Müşteri Sırrı Niteliğindeki Bilgi yahut Dokümanların Açıklanması” cürümlerinden kelam konusu yönetici aleyhinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde şikayette bulunulmuştur.

• Dürüstlük kuralına muhalif biçimde gerçekleştirilen bu davranış nedeniyle Türk Ticaret Kanununun “Haksız Rekabet” kararlarına dayalı olarak haksız rekabetin tespiti talepli dava açılmıştır.

• Kulübümüzün bâtın nitelikteki transfer tekliflerinin yetkisiz bir kimse tarafından halka açıklanması nedeniyle FIFA nezdinde,

FIFA Code of Ethics’in (FIFA Etik Mevzuatı) 17. unsurunda düzenlenen ‘Gizlilik Yükümlülüğü’ kararlarının ihlaline dayalı olarak yapılmış,

bu ihlale iştirak etmesi mümkün tüm kişi ve kurumlar hakkında FIFA Etik Şurası nezdinde soruşturma başlatılması talep edilmiştir.

Milyonların önünde, sporun ve spor yöneticiliğinin etik unsurları ile taban tabana zıt formda ortaya konan bu tavırla ilgili hukuksal takibimiz sürecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir