Ece Üner Kendisine Ait Olmayan Deprem Açıklamalarının Paylaşılmasına İsyan Etti!

Kahramanmaraş ve birçok vilayetimizi etkileyen sarsıntının akabinde toplumsal medyada da yanlış bilgiler ne yazık ki çoğaldı. Kullanıcılar, depremzedeler, sarsıntı bölgesine yardım göndermek isteyen beşerler hakikat bilgiye ulaşmakta zorluk çekiyor. Bu türlü bir durumda da gerçek açıklamalara da ulaşmak için çaba ediyoruz. Ece Üner de kendisi üzerinden yanlış açıklamaların yayıldığı şahıslardan biri. Birçok hesap kendisine ilişkin olmayan zelzele açıklamalarını maalesef ki yaydı. Üner, bu paylaşımlara reaksiyon gösterdi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki iki sarsıntıyla Türkiye büyük bir felaketi yaşadı. Bugün 4. gününde de enkaz altından birçok vatandaşımız sağ kurtarılıyor. Maalesef ki vefat edenlerin sayısı da her geçen saat artıyor. Son alınan bilgilere nazaran 12 bin 873 kişi hayatını kaybetti, 62 bin 937 kişi yaralı durumda.

Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Malatya’da sarsıntı anından itibaren vatandaşlarımız yardım davetleri yapıyor. Toplumsal medyada yakınları göçük altında kalan depremzedelerin çığlıklarını duyuyoruz.

Fakat her doğal afet ve kaos ortamında olduğu üzere Kahramanmaraş sarsıntısında de yanlış bilgilere maruz kalıyoruz. Zelzelenin yanında dezenformasyonla da uğraş ediyoruz aslında.

Doğru bilgiye ulaşmak bu süreçte biliyorsunuz ki çok kıymetli. İnsanları palavra bilgilerle meşgul etmemek tahminen de bir canın kurtarılmasını sağlayabilir.

Yayınlarındaki sözlediği dobra kelamlarıyla sık sık gündem olan haber spikeri Ece Üner’in de kendisi üzerinden yanlış bilgiler yayıldı.

Birçok hesap Üner’e ilişkin olmayan kelamları kendisine aitmiş üzere paylaştı. Bu daha evvel de yaşanmıştı.

Bunu gören Üner, Twitter’d yaptığı paylaşımla isyan etti. “Söyleyecek bir şeyiniz varsa kendi isminizle sanınızla yazın çizin. Bizi kullanıp algı yaratmayın. Bu tabirler bana ilişkin değil.” dedi.

Daha sonra da kullanıcılar Üner’e dayanak verdi.

Gerçekten insanların işi gücü yok bu türlü bir durumda bile saçma sapan işlerle uğraşıyorlar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir