Cinayetin ardından kan donduran sözler! Dövüp, tecavüz etmiş

Olay, geçen yıl 21 Haziran’da Hızırbey Mahallesi’nde meydana geldi. Ayhan Yılmaz, 2 aylık gebe eşi Rabia Yılmaz ile konuşmak için onun annesinin konutuna gitti. Burada çıkan arbedede Ayhan Yılmaz, eşi ile kayınvalidesi Ayfer Aydınlı’yı tabancayla vurup kaçtı. Rabia Yılmaz ile karnındaki bebeği hayatını kaybederken, Ayfer Aydınlı ise başını sıyıran kurşunla yaralandı. 15 ve 18 Haziran’da hakkında uzaklaştırma kararları verilen Ayhan Yılmaz ise 1 gün sonra polise teslim olup, tutuklandı.

4 HATADAN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET TALEBİ

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘tasarlayarak eşini öldürme’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘ateşli silah taşıma kanuna muhalefet’ hatalarından ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle dava açılan Ayhan Yılmaz, ikinci kere hakim karşısına çıktı. Duruşmaya, Rabia Yılmaz’ın yakınları, yaralanan Ayfer Aydınlı ve tutuklu sanık Ayhan Yılmaz ile tarafların avukatları katıldı.

İlk duruşmada gebe eşinin karnındaki bebeğin kendisinden olmadığı tarafında kayınvalidesinin tezleri üzerine eşiyle ortalarının bozulduğu, ayrıyeten eşinin telefonunda eski erkek arkadaşıyla fotoğrafları olduğu tarafında sanığın beyanlarını kıymetlendiren mahkeme heyeti, fetüsten alınan örneğin DNA testine gönderilmesini uygun buldu. İzmir ATK’ye gönderilen örneğe ait şimdi karşılık gelmediği belirtilerek, açık yargılamaya devam edildi.

‘SÜREKLİ ŞİDDET GÖRÜYORDU’

Davacı avukatlarının talebi üzerine, Rabia Yılmaz ile tıpkı iş yerinde çalışan 2 arkadaşı duruşmada şahit olarak dinlendi. Şahitlerden A.K., Rabia’nın eşinden daima şiddet gördüğünü belirterek, “Rabia çok pişmandı. Daima ‘Kendimi yaktım. Eşimle anlaşamıyoruz, beni daima dövüyor’ diye sıkıntı yanıyordu” dedi.

Davacı avukatının talebi üzerine şahit A.K.’ye, “Sanık, Rabia’ya yönelik tecavüzde bulunmuş mu?” diye soruldu. Şahit A.K. ise “Rabia eşinin evvel kendisini dövdüğünü akabinde tecavüz ettiğini ve elinden kurtulup annesine sığındığını bana anlatmıştı” diye yanıt verdi.

Diğer şahit E.D. de emsal sözlerle Rabia’nın eşinden daima şiddet gördüğünü öbür biriyle gönül bağı bulunmadığını anlattı.

Mahkeme heyeti DNA örneklerinin sonucunun beklenmesi ve başka şahitlerin dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir