Çiğdem Toker ve Serpil Yılmaz’ın yazılarına son veren Sözcü’den ‘işten çıkarma’ açıklaması

Çiğdem Toker ve Serpil Yılmaz‘ın yazılarına son verildiği Sözcü gazetesi, 40’a yakın gazetecinin işten çıkarıldığı tezini yalanladı.

Sözcü ve Korkusuz gazetesinde içlerinde editörlerin de bulunduğu 40 kadar çalışanın işten çıkarıldığı sav edilmişti. Sözcü’den yapılan açıklamada, “40 gazetecinin çıkarıldığı biçimindeki tezler palavradır,  5 müellif ile yollar ayrılmıştır” tabirlerine yer verildi. 

Gazeteci İsmail Saymaz, tenkisatla ilgili iddiayı toplumsal medya hesabından, “Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıyeten 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Münasebet, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor” diyerek duyurmuştu.

Sözcü’den, işten çıkarma savlarıyla ilgili şu açıklama yapıldı:

“40 gazetecinin çıkarıldığı halindeki argümanlar palavradır. Bugün, Halk TV, Tele-1 ve birtakım toplumsal medya hesaplarında kasıtlı olarak, gerçeğe muhalif formda bu türlü haberler yapılmıştır. Sözcü gazetesi bugün üç müellifle, Korkusuz gazetesi de iki müellifle yollarını ayırmıştır. Onun dışında, Sözcü’den bugün öbür kimse çıkarılmamıştır. 5 muharrir ile yolların ayrılması, 450 kişinin çalıştığı Sözcü kümede olağan dışı bir durum değildir. Sözcü’den 40 kişinin çıkarıldığı haberleri gerçek dışı olup, karalama emelli bu haberlere karşı gerekli yasal süreçler yapılacaktır.” 

TIKLAYIN – Sözcü’de toplu işten çıkarma; Çiğdem Toker ve Serpil Yılmaz’ın da yazılarına son verildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir