Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (25 Ocak 2023)

25 Ocak 2023 günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve toplumsal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

Sinan Ateş cinayetinde gözaltına alınıp daha sonra özgür bırakılan Tolgahan Demirbaş yine gözaltına alındı. İdeal Ocaklarının eski yöneticilerinden Tolgahan Demirbaş ile bir avukatın da gözaltına alındığı belirtildi.

onedio.com

Adana – İzmir uçuşunu yapan uçağın yolcularından Burak Elitaş, sevgilisi Şerife Var’a 10 bin fit yükseklikte evlilik teklif etti. Elitaş’ın teklifine Var’ın “Evet” cevabını vermesiyle gökyüzünde alkışlar koptu.

onedio.com

Emniyet Genel Müdürlüğü, Sedat Peker davası için ortaya atılan ‘gizli tanık’ savlarını yalanladı.

onedio.com

ABD’de kamyonetinde meyyit olarak bulunan bir kişinin, köpeğinin silahın tetiğine basması sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

onedio.com

Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP’nin kapatma davasının ertelenmesi talebi için yarın toplanacak.

onedio.com

İYİ Parti başkanı Meral Akşener, partisinin küme toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı misyonuna yapmaya ‘sen bostan korkuluğu musun?’ diyerek çağırdı.

onedio.com

Radyo ve Televizyon Üst Şurası (RTÜK) Başkanlığına bir defa daha Ebubekir Şahin seçildi.

onedio.com

Kuzey Kore’de, teneffüs yoluyla geçen ‘gizemli’ hastalık sebebiyle 5 gün sürecek sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

onedio.com

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, iktidarın ‘gençlerin oy kullanmasını istemediği’ için seçimleri 14 Mayıs’a çektiği görüşünde.

onedio.com

Organize hata örgütü önderi Sedat Peker ile olan bağı sebebiyle uzun müddettir tutuklu bulunan Emre Olur, tahliye edildi.

onedio.com

Gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk’teki ‘et haberi’ sonrası A Haber ve Sabah tarafından amaç gösterilen muhabir Fatmanur Boylu’yu köşesine taşıdı. Boylu’nun işten çıkarılmasına reaksiyon gösteren Altaylı, A Haber ve Sabah’ın yapmış olduğu ‘manipülatif’ haberlerin hesabının sorulmadığını söyledi.

onedio.com

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olarak bilinen Beyşehir Gölü, iklim değişikliği ve bilinçsiz ziraî sulama nedeniyle alarm veriyor.

onedio.com

Ünlü Alman gazetesi BİLD’in “Korona kahramanları bile ülkeyi terk ediyor” başlıklı haberine yalanlama geldi.

onedio.com

AK Partili Zonguldak Gülüç Belediye Lideri Gökhan Mustafa Demirtaş argümana nazaran yanında çalışan iki bayana hem kelamlı hem de fiziki tacizde bulundu. Mağdur bayanın şikayetini ilettiği AK Partili yetkililerin sessiz kaldığı öne sürüldü. İki bayan Demirtaş hakkında Karadeniz Ereğli Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata duyurusunda bulundu.

onedio.com

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘gerekli’ açıklamayı yaptığını belirtti ve ekledi: “Seçimin 14 Mayıs’ta yapılması artık katılaştı.”

onedio.com

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, uzaya gidecek Türklerin aşikâr olduğunu, isimleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyuracağını açıkladı.

onedio.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir