Ampute Futbol Milli Takımı, son 16 turunda Arjantin ile eşleşti

Ampute Futbol Ulusal Kadrosu, Dünya Kupası A Grubu’ndaki 3’üncü maçında Haiti ile karşı karşıya geldi. Riva Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde oynanan çabaya Ay-yıldızlılar; Mert Yıldız- Okan Şahiner, Kemal Güleş, Ömer Güleryüz, Savaş Kaya, Muhammet Yeğen, İsmail korkmaz yedilisi ile çıktı.

Karşılaşmanın 15’inci dakikada konuk takım Redondo’nun golüyle 1-0 öne geçti. Ulusallar, bu gole 23’üncü dakikada Kemal Güleş ile karşılık verdi ve uğraşın birinci yarısı bu skorla sona erdi. İkinci yarıda iki grupta girdiği gol konumlarını değerlendiremedi ve müsabaka 1-1’lik skorla sona erdi. Bu sonuçla kümesi 7 puanla, averajla ikinci sırada bitiren ulusallar; son 16 cinsinde C Kümesi’nin önderi Arjantin’in rakibi oldu.

SON 16 ÇEŞİDİNE KALAN ÜLKELER

Bugün oynanan maçlarla küme müsabakaları tamamlanırken, ismini son 16 cinsine yazdıran ülkeler belirli oldu. Kümelerini birinci 2 sırada tamamlayan; Türkiye, Haiti, Japonya, Meksika, Arjantin, Amerika Birleşik Devletleri, İran, Brezilya, Polonya, Ermenistan, Angola ve İtalya’nın yanı sıra en yeterli 4, 3’üncü olan Fas, Tanzanya, Kolombiya ve İngiltere son 16 cinsine yükselmeyi başardı.

Gruplarda bugün oynanan maçlar ve alınan skorlar şöyle:

Özbekistan – Tanzanya: 0-2
Meksika – Japonya: 0-2
Kolombiya – Almanya: 3-0
Fransa – Liberya: 0-4
Angola – İtalya: 7-0
Uruguay – Irak: 2-3
Brezilya – İrlanda: 4-0
İran – Fas: 0 – 0
İngiltere – Arjantin: 2-3
Amerika – Endonezya: 5-0
Polonya – İspanya: 0-3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir