Akşener’den fotoğraf açıklaması: Yüzüm asık değildi, ışık vurmuş

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Millet İttifakı’nda yaşanan cumhurbaşkanı adayı krizinin çözülmesinin akabinde Habertürk Televizyonu’nda Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” programına konuk oldu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmasına karar verilen toplantının akabinde yapılan açıklamada, yüzünün asık olması sorulan Akşener, şunları söyledi:

“O fotoğrafları inceledim. Yüzüme tuhaf bir ışık gelmiş. Yüzümün yarısı yok. Daha paltomu çıkarmışım, orada ışıkta sorun yok. İmza koymuşum o denli bir şey olur mu? Bu dünyada eşim dahil, oğlum hariç, hiç kimse zorla bir şey yaptıramaz. Evvelki gece hiç uyumadım, görüşmelerimiz oldu. Liderler (Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu) gece 2 üzere bizim konutta oldular. Sıfır uykuyla geldim. Biraz ağırlaşıyor hareketleriniz uykusuzluktan., diğer da bir şey yoktu. İstemediğimiz bir şeyin altına imza atmamız kelam konusu değil.”

‘HERKES BANA MASADAN KALKTI DİYOR LAKİN MASA KALKTI’

Kendisine yönelik tenkitlere de değinen Akşener, “Bir de zelzele oldu, kahkaha atmaya çekiniyoruz. Bu sarsıntı 1999 depremindeki eski anılarımı çıkardı. Ne kadar makûs bir şeymiş. Acıyı ittiriyorsunuz, sonra anında ortaya çıkıyor. Bir gece evvel sıfır uyku. Uygun ayakta kalabildim orada. Yorgunluk herhalde immün sistemini düşürüyor insanı. Hiçbir şey saklı gizli değil. Perşembe günkü müzakere masasında, müzakereye kapalı ortam oluştu. Yani siz bir fikir ortaya koyuyorsunuz başka 5 kişi tek bir mevzuda karar almış, onun üzerinden geri gitmiyor. Siz de bunun tartışılmasını dilek ediyorsunuz. Hasebiyle orada ne oluyor? Herkes bana masadan kalktı diyor lakin masa kalktı” dedi.

‘HİÇBİR VAKİT SOLCU BİR AİLE OLMADIK’

6 partinin bugüne kadar yaptığı toplantılarda pek çok bahsin müzakere edildiğini lisana getiren Akşener, “Elbette sertleşmeler, zıtlaşmalar olur. Her şey güllük gülistanlık olmaz. Ben tarihçiyim, Lozan’daki müzakereye baktığınızda herkes ortak nokta bulmak üzere. Biz orada 6 kişi, her birimizin birey olarak hayata bakışı, hayata baktığımız yerde sorunlara tahlil anlayışı, tahlil anlayışımız, duruşumuz birbirinden farklı” diye konuştu.

“O masanın en büyük değeri Türkiye’nin büyük bir siyasi ve toplumsal alanını temsil etmesi. Orada oturuyorsunuz, öncelikle farklılıklarına hürmet duymayı öğreniyorsunuz” diyen Akşener, “Babamın ailesi, merhum Atatürk, merhum İnönü’nün dostu arkadaşı. Hiç solcu bir aile olmadık. Ancak Atatürkçü, CHP’nin kurucu, Cumhuriyet kurucu iradesinin tahminen kenarında hissesi olan bir ailenin çocuğuyum. Lakin annemin öz dayısı Menderes’in İstanbul Vilayet Lideri. Bir tarafım da orası. Bu ülkede ucube sistemden kurtulmanın yollarını aramak üzere oturup birbiri anlamaya çalışması çok değerli. Farklılıklarımıza hürmet duymayı öğrendik. Sonuç itibariyle elbette birçok mevzuda ortaklaşabilmek için pek çok münakaşa, müzakere ve ondan sonra bir noktaya geliş oluyor” tabirlerini kullandı.

‘MASADAN KALTIKTAN SONRA OKUDUĞUM METNİ BEN YAZDIM’

Fatih Altaylı’nın, aday konusunda yaşanan uyuşmazlığın akabinde yaptığı konuşmanın neden sert bir tonda olduğunu sorması üzerine Meral Akşener, “Masadan kalktıktan sonra okuduğum metni ben yazdım” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir