AFAD: Antalya’da son 24 saatte metrekareye 207 kg yağış düştü

Dün gece başlayan sağanak yağış Antalya’nın iki ilçesinde sel felaketine neden oldu. Kumluca merkezde arabalar sürüklenirken, seralar su altında kaldı. Finike’de narenciye bahçeleri sular altında kaldı. Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) tarafından felaketle ilgili son durum bilgilendirmesi yapıldı.

METREKAREYE DÜŞEN YAĞIŞ ÖLÇÜSÜ AÇIKLANDI

AFAD’ın açıklamasında, Antalya ilinin Kumluca, Finike ve Serik ilçelerinde çok yağışlar sonucu sel ve su baskınları meydana geldiği, son 24 saatte metrekareye Kumluca’da 207 kg, Finike’de 189 kg ve Serik’te 128 kg yağış düştüğü bildirildi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Bölgedeki müdahale çalışmalarına 701 işçi ve 189 araç/ekipman ile devam edildiğini bildiren AFAD, “Sel afetinin tesirlerini en kısa müddette ortadan kaldırmak için tüm ilgili kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımız ve gönüllülerimizle çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

ANTALYA’YA YAĞIŞ UYARISI

Meteorolojiden yapılan ihtara nazaran Antalya’da sağanak yağışlar devam edecek. Muğla etraflarında kuvvetli olmak üzere, Antalya’da aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir