Adalet Nöbeti bu kez Pınar Selek için

Mısır Çarşısı davasında hakkında çıkan beraat kararı dördüncü kere bozulan Pınar Selek, yarın tekrar yargılanmaya başlayacak. 2016 yılından bu yana Adalet Nöbeti tutan avukatlar ve hak savunucuları bu hafta Selek için bir ortaya geldi.

İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi önündeki Adalet Nöbeti’nde, Pınar Selek’e takviye vermek için Avrupa’dan gelen hak savunucuları da vardı.

Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Veli Küçük’ün de katıldığı nöbette, davada yaşanan hukuksuzluklar lisana getirildi. Adliye önündeki buluşmada konuşan Selek’in babası avukat Alp Selek, “Bu dava başladığında 67 yaşındaydım. Artık 92 yaşındayım. 25 yıldır çaba ediyorum. Kaç yıl daha yaşayacağımı bilmiyorum. Lakin ben yok olup gitsem de biz kazanacağız” dedi.

“Bu adaletsiz hukuk sistemi, Pınar’la hala uğraşıyor” diyen Selek, “Sahte işlerle bu davayı 25 yıl uzattılar” sözlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Yargıtay Ceza Genel Şurası, 1998’de Mısır Çarşısı’nda 7 kişinin öldüğü, 127 kişinin de yaralandığı patlamaya ait davada, sanıklar sosyolog Pınar Selek ve Abdülmecit Öztürk hakkında verilen beraat kararlarını Haziran 2022’de bozmuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir