Warner Bros’un odağında yine Harry Potter var

Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, yakın gelecekte “Süpermen” ve “Harry Potter” üzere franchise’lara odaklanacaklarını açıkladı.

Warner Bros, üçüncü çeyrek kar raporları açıklanırken şirketin gelecek planlarıyla ilgili de ipuçları verdi.

Son olarak başrolünde Leslie Grace’in rol aldığı, Batgirl sinemasının izleyici ile buluşmadan rafa kalkmasından sonra dikkatleri çeken üretim şirketinin gelecek planlarının franchise’lara odaklı olacağı açıklandı.

Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, şunları söyledi: “Franchise’lara odaklanacağız. 13 yıldır bir Süpermen sinemamız olmadı. 15 yıldır Harry Potter yapmadık. DC sinemaları ve Harry Potter sinemaları, son 25 yılda Warner Bros. için çok fazla kâr sağladı.”

Zaslav, kelamlarına şu formda devam etti: “Neyin işe yaramadığını öğrendik. Ve bizim için işe yaramayan şey; direkt akış platformlarında yayınlanan sinemalar. Sinemada yayınladığımız sinemalar değerli ölçüde daha yeterli performans gösteriyor ve 2 saatlik bir sineması direkt akışa sunmak, izleyiciyi elde tutmak yahut hizmete duyulan sevgi açısından hiçbir işe yaramadı.”

Son vakitlerde Süpermen rolüyle beğeni toplayan Henry Cavill’in Çelik Adam (Man of Steel) rolünü tekrar canlandırılacağı paylaşılmıştı, lakin, senaryo ya da direktör hakkında rastgele bir ayrıntı verilmemişti. Harry Potter dünyasını yaratan J.K. Rowling’in ise yeni bir kitap yazma ya da öyküyü devam ettirme ile ilgili bir açıklaması olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir