THY’den 4 temsilci IATA’nın danışma kurullarına atandı

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya nazaran, Katar’ın başşehri Doha’da 78. IATA Yıllık Genel Heyet Toplantısı düzenlendi.

Toplantının akabinde üç yıllık periyot için, THY Genel Müdür yardımcıları Kerem Kızıltunç ile Turhan İhtimam, Hukuk ve Ahenk Lideri Berkant Kolcu, Milletlerarası İlgiler ve İttifaklar Lideri Hasret Salihoğlu, sırasıyla IATA’nın Dijital Dönüşüm İstişare, Kargo Müracaat, Hukuk Müşavere ve Sanayi İşleri İstişare konseylerine atandı.

Kızıltunç, ayrıyeten 2022-2024 periyodu için Dijital Dönüşüm İstişare Kurulu Lider Yardımcılığına, 2024-2026 periyodu için Dijital Dönüşüm Müracaat Kurulu Başkanlığına seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY İdare Konseyi ve İcra Komitesi Lideri, IATA İdare Şurası Üyesi Prof. Dr. Ahmet Bolat, “IATA İdare Şurası üyeliğinin akabinde Türk Hava Yollarının global sahnedeki pozisyonu bu 4 değerli misyonla daha da güçleniyor. Çalışma arkadaşlarımızın, uzmanlıkları ve dalı hepimiz için daha güzele götürme konusundaki kararlılıkları doğrultusunda Türk Hava Yollarını en âlâ biçimde temsil edeceklerine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

IATA’nın 9 İstişare Konseyi’nden 4’üne yapılan üst seviye atamalar, THY’nin hava yolu sanayisindeki yetkinliğine olumlu katkı sağlayacak. IATA’da vazifeye atanan THY yöneticileri, başka tüm heyet üyesi hava yolları temsilcileri ile birlikte IATA Genel Müdürü tarafından yönlendirilen tüm hususlarda IATA İdare Heyeti’ne tavsiyelerde bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir