Tekrar Deprem mi Oldu? 23 Şubat Şubat Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD Son Depremler Listesi

Geçtiğimiz haftalarda merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık’ta iki büyük sarsıntı meydana geldi. Geniş bir bölgede hissedilen sarsıntı, 11 vilayette büyük yıkımlara yol açtı. 20 Şubat’ta ise bu sefer merkez üssü Hatay Defne’de 6.9 ve 5.8 olmak üzere iki büyük sarsıntı gerçekleşti. Sarsıntı bölgesinde yaşayan vatandaşlar da yaşadıkları yerlerde sarsıntı olup olmadığını araştırıyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi de son dakika zelzeleleri vatandaşlarla paylaşıyor. Pekala zelzele mi oldu? Nerede oldu? İşte 23 Şubat Perşembe Kandilli Rasathanesi ve AFAD son zelzeleler listesi

Geçtiğimiz haftalarda Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki zelzele gerçekleşti. 11 ili birebir anda etkileyen bu zelzelede binlerce vatandaş hayatını kaybetti.

Depremden en çok etkilenen kentlerden biri olan Hatay’da ise 20 Şubat günü 6.9 ve 5.8 büyüklüğünde art geriye iki sarsıntı daha gerçekleşti.

Herkesi panik eden bu sarsıntılardan sonra zelzele bölgesinde yaşayan vatandaşlar yaşadıkları yerlerde sarsıntı olup olmadığını araştırıyor.

AFAD’ın son datalarına nazaran; Kahramanmaraş’ta sabah saatlerinde 4.1 ve gerisinden 3.6 büyüklüğünde artçı sarsıntılar yaşandı.

Kandilli Rasathanesi’nin son datalarına nazaran ise zelzeleden etkilenen kentlerden olan Malatya’da 3.0 büyüklüğünde artçı sarsıntı yaşandı.

23 Şubat Perşembe Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

23 Şubat Perşembe AFAD Son Sarsıntılar Listesi

AFAD Son Depremler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir