Şükrü Erdem’den istihdama tam destek


BURSA (İGFA) – Mustafakemalpaşa Belediyesi İş-Kur Hizmet Noktası ile ilçe istihdamına katkı sağlayarak, işsizlik sıkıntısını ortadan kaldırmak için çalışmalarına devam ediyor.

İlçe istihdamına katkı sağlayacak dayanaklar sağlayan Mustafakemalpaşa Belediyesi İş-Kur Hizmet Noktası, 287 iş arayan vatandaşlarımız ile patronları buluşturup, 116 vatandaşa olumlu geri dönüş sağlamıştır. 148 vatandaşın iş arama kaydını oluşturan İş-Kur Hizmet Noktası, kamu ve özel kesim olmak üzere 160 vatandaşa iş başvurusu, 337 vatandaşa da işsizlik maaşı başvurusu yaptığını açıkladı.

Tasarruf önlemleri kapsamında Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak işçi sayısında azalmaya gittiklerini tabir eden Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem‘’ Herkesin bildiği üzere şiddetli ekonomik şartlardan geçiyoruz. Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak bu şartlar nedeniyle tasarruf önlemleri kapsamında birtakım çalışanlarımız ile yolarımızı ayırmak zorunda kaldık. Fakat, iş akdini sonlandırdığımız her çalışanımızın yanında olmak çabasındayız. İş-Kur hizmet noktamız aracılığıyla çalışanlarımızı mağdur etmeden yeni iş görüşmelerini sağlıyoruz. Çalışmak isteyen tüm vatandaşlarımıza verdiğimiz istihdam kelamını tutuyoruz.’’ dedi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Ek Hizmet Binası içerisinde bulunan İŞ-KUR hizmet noktasında ve Mustafakemalpaşa Kültür Merkezi fuaye alanında vatandaşlar ile firmalar ortasında görüşmeler yapılan ilanlarla devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir