SOL Parti’den ikinci tur kararı: “Hayır çoğunlukta başarabiliriz”

SOL Parti ikinci cins için “Hayır çoğunlukta başarabiliriz” diyerek uğraş daveti yaptı. SOL Parti, Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeye devam edeceklerini tabir ederken, muhalefetin toplumsal taleplerin taşıyıcısı bir siyaset ve önderliğe sahip olmamasını eleştirerek seçimin en kıymetli gerçeğinin sola davet olduğunu belirtti.

‘TEK ADAM REJİMİ İTİMAT OYLAMASINI KAYBETTİ’

SOL Parti Merkez Yürütme Şurası tarafından yapılan açıklama şöyle: “Seçim sonuçları ve sarsıntıyla birlikte ülkenin geldiği nokta AKP rejiminin temsil ettiği zihniyetle devam edilemeyeceğini ortaya koyuyor. AKP, devletin tüm imkanlarını seferber etmesine, her cins kötülük ve baskıya başvurmasına karşın seçimi birinci cinste bitirmeyi başaramamıştır. Seçim sonuçları da tek adam rejiminin itimat oylamasını kaybettiğini, çoğunluğun bu rejimin sonra ermesinden yana olduğunu ortaya koymuştur.

SOL’A ÇAĞRI

Muhalefet blokunun halka inanç verecek bir önderlik ve siyasete gereğince ortaya koyamamış olması nedeniyle iktidarın birinci cinste değişmesi mümkün olmamıştır. Halkın toplumsal taleplerini dillendiren ve örgütleyen değişim talebini ete kemiğe büründüren bir uğraş çizgisine gereksinim olduğu açıktır. Bu manada seçimin en değerli gerçeğinin SOL’a Davet olduğu söylemek yanlış olmaz!

‘HAYIR ÇOĞUNLUKTA BAŞARABİLİRİZ’

Yenilmez olarak görülen bu rejim; birinci çeşitte kazanamadı. İkinci çeşitte da kazanamamasının anahtarı bütün muhaliflerin birleşik uğraşıdır. Bu doğrultuda SOL Parti, tarihin en gerici blokunu oylayacağımız bu referandumda rejime son vermek üzere Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeye devam edecektir. Artık, daha büyük bir kararlılıkla gençler ve bayanlar olarak, tüm işçiler ve yurtsever beşerler olarak birleşerek çaba etmeye; sandığa gitmeyen başta gençler olmak üzere tüm insanları sandığa giderek ülkemizin geleceğine sahip çıkmaya çağırıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir