Şenol Güneş: Caner ile görüşmedim, illa isim istiyorsanız Neymar’ı almak isterim

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, “Caner’i severim, düzgün oyuncudur. Caner ile hiç görüşmedim. Aslında bu görüşmeyi benim yapmam hakikat olmaz. Caner’e de sorabilirsiniz. Caner ile ilgili bir niyetimiz yok, olsa da size söyleriz. Gündemde yok şu anda” dedi.

Beşiktaş, sabah saatlerinde basına açık yaptığı idmanla Antalya kampındaki hazırlıklarına devam etti. Siyah-beyazlı takımın teknik yöneticisi Şenol Güneş, idman sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Oynadıkları oyunu geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını lisana getiren Şenol Güneş, ” sözlerini kullandı.

“Ghezzal’ın tedavisi sürüyor, Josef haftaya ekibe katılabilir”

Sakat oyuncular hakkında da bilgiler veren deneyimli teknik adam, “Sakatlık olarak Ghezzal burada lakin tedavisi başka yapılıyor. Umut yarın ya da öbür gün katılır. Josef de haftaya zannediyorum gelecek. İki ayağı ortasında kuvvet farklılıkları var. Yüzde 17 şu anda. Yüzde 10’un altına düşmesini bekliyoruz. Onun da toparlayacağını düşünüyoruz. O da istekli, istekli lakin sakatlık riski olmadan çalıştırmak gerekiyor. Bu hafta kadroyla olmayacak. Başka oyuncular katılacak. Genç oyuncular var. Sayılar geldikçe tahminen hafta içi birkaç adedini bırakabiliriz. Zira onların da maçları var. Bir de burada oyun bakımından fazla gençle oynadığınız vakit hem öteki oyuncuları görmede meşakkat oluyor. Hem de onlar için külfet olabiliyor. Kampın genel durumu bu. Lider da bugün gelecek. Ne hangi oyuncuyu alacağımızı ne hangi oyuncuyu göndereceğimizi konuştuk. Şu anda hiçbir oyuncu gitmiyor. Hiçbir oyuncuyu da almıyoruz. Almamız da mümkün değil. Gitmesi de mümkün değil. Orta transfer devrinde mümkün olacak. Ben oyuncuya seni oraya yazmak, orada oynamanı istiyorum ancak gitmek istiyorsan oyununla ya da davranışınla onu da bileyim ona nazaran davranayım. Şu an mümkün değil. Müsaade de veremem. Ağzımızdan çıkan oyuncular oluyor. Benim o denli bir beyanatım yok. Lakin yorum yapan arkadaşlar benim ya da grubun üstünden yapıyor. Benden evvelki makûs, ben uygunum olgusunu yanlışsız bulmuyorum. Aslında eksik varsa düzelteceğiz. Tahminen yapılan doğrular var, yanlış var. Biz de yapacağız yanlışlar. İdmanda anlatıyoruz, oyuncu yanlış anlayabiliyor. Yanlışları düzeltebilirsek muvaffakiyet gelir. Değişim o denli olur. Oyuncu yanılgı yaptı, seni kovdum demiyorum. Daima yapıyorsa ve başarısızsa gidecek. Fizikî, teknik, taktik bütün çalışmaları yapacağız. Öncesi yok bizim için. Diğerini suçlayarak kendimizi aklamak istemiyoruz. Aslında ona da gerek yok. Mevcut oyuncularla en uygununu yapacağımızı düşünüyoruz. Mevcut takımla her maçı kazanmak için oynayacağız. Ona nazaran hazırlanıyoruz. Beşiktaş büyük bir topluluktur. Oyun, skor üstünlüğünü sağlamak için alana çıkar. Beşiktaş’ın bir ideolojisi, kültürü varsa ben de ona ayak uydurmak zorundayım. Biz burada vazifeliyiz. Topluluğun kültürü ve beklentisi bu. Yalnızca oyunumuzu nasıl üst çıkartırız, ekip olarak da rakipleri nasıl yenebiliriz ona bakıyoruz. 3’lü ya da 4’lü değiştireceğiz. Ben bu sistemlere takılmıyorum dediğinizde inanmıyorlar. Sistemlerin hepsini bilirsin lakin değişkenliğe hazır olman gerekir” biçiminde konuştu.

“Caner ile görüşmedim, illa isim istiyorsanız Neymar’ı almak isterim”

Fatih Karagümrük ile yollarını ayıran Caner Erkin ile görüşmediğini lisana getiren Şenol Güneş, “Caner’i severim, âlâ oyuncudur. Caner ile hiç görüşmedim. Zati bu görüşmeyi benim yapmam hakikat olmaz. Caner’e de sorabilirsiniz. Caner ile ilgili bir fikrimiz yok, olsa da size söyleriz. Gündemde yok şu anda. Öteki yakışıksız argümanlar da oluyor. Daha evvel başımıza geldi. Birisi size bir şey söylüyor ve yanıt vermenizi istiyor. Benim hususla ilgim yok. Ne Sayın Ismael ne Caner ne de diğer bir oyuncuyla ilgili ağzımdan bir şey çıkmadı. O denli bir husus yok. Beni bazen bilmediğim numaralar arıyor. Olmayan bir şeyi cevaplamamızı istiyorsunuz. Hiçbir oyuncuyla ilgili taahhüttüm yok. Eldeki kadroyla  6 maçı geçeceğiz. Transfer ayı geldiğinde buradan kimin gideceğini, sağlam mı, sakat mı, lazım mı değil mi ben de karar vermeyeceğim. Benim niyetim olacak, idare karar verecek. Hiç beklenmeyen gelişmeler olabilir. Âlâ oynayan oyuncuya çok talep gelir. Onun sayesinde öbür oyuncular alırsınız. Zati siz yorum yapıyorsunuz. Onlara bir şey diyemem, onlar yorumdur. Oyuncuyla ilgili isim istiyorsanız Neymar’ı almak isterim mesela. İlla isim istiyorsanız siz de yarın görüşmelere başlayın. Ronaldo’yu istemiyorum şu anda. Çocuğun başını karıştırmayalım, anlamış zira. Bunlar başarılı oyuncular. Dünya çapında oyuncular. Kendilerini kanıtlamışlar, biz de hayranlıkla izliyoruz. Tekrar de liderle konuşacağız” diye konuştu.

“Ghezzal’ın şubat başında dönmesini bekliyoruz” 

Rachid Ghezzal’ın Şubat ayında gruba dönmesini beklediklerini kelamlarına ekleyen Güneş, “Şubat başı bekliyoruz. Yeterli de çalışıyor. Buraya gelme sebebi de o. Çok ağır çalışıyoruz. Bugün maç olduğu için biraz öne aldık. 11.00 – 17.00 olacak idmanlar. Ghezzal bizle olursa daha düzgün çalışır ve tedavisi olur diye düşünüyoruz. Josef daha âlâ durumda. Josef’in dönmesi daha kısa olabilir. Umut yarın öbür gün grupla çalışır. Diğer da sakatımız yok. Ghezzal, burada bizimle iki çalışma, iki tedavi biçiminde geçiyor” dedi.

“Bu sırat körpüsünden geçeceğiz”

Başkan Ahmet Parıltı Çebi’nin Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak istiyorum’ açıklaması hatırlatılan Şenol Güneş, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Futbol oynuyorsak en yeterlisi olun. Harikalık yoktur lakin o yolda bir çalışma vardır. Şampiyonlar Ligi’ni kazanmanın sıkıntı olduğunu lider bilmiyor mu, biliyor. Kümeden çıkmak da zordu, oraya katılmak da zordu. Bazen şampiyon olmak bazen ligde kalmak da güç. Senin ne yaptığınla ilgili bu. Hakikat işler yaparak o yola girelim. Lider bunu söyledi diye bu sene, önümüzdeki sene olsun demek gerçek değil. Türkiye’de şampiyon seneye yeniden elemelere katılacak. Şampiyonlar Ligi’ne katılmanın güç olduğu periyotta bunu söylüyorsa bir vizyon çiziyor. Bu çabucak olur mu, olmaz. Buradan bir kaos çıkartmak gerçek değil. Ben liderin niyetini de niyetini de biliyorum. Türkiye’de bazen 1’mi daha büyük, 4’mü daha büyük tartışılıyor. Ben onu âlâ tanıyorum, o da beni âlâ tanıyor. Oradan bir şey çıkmaz. Zorluk var. Şu anda güç bir periyottan geçiyoruz. Ben anlatıyorum, oyuncu anlayacak. Sonra kızacak, oynayacak, oynamayacak. Bunlar daima yaşanacak. Bu sırat köprüsünden geçeceğiz. Buradan âlâ geçersek o vakit önümüz aydınlık. Doruğa çıkmak o kadar kolay değil. Çıktıktan sonra değerini bileceğiz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir