Sağlık çalışanlarına verilen kahvaltı eleştirildi

Genel Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Özcan Arslan, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde sıhhat çalışanlarına nöbetlerde çıkan kahvaltıyı eleştirdi. Arslan, “Çalışan memnuniyetine bakın. Bunlar çöpe mi gidiyor, sağlıklı mı besleniliyor? Bu köpük tabak sağlıklı mı, anlatmaya gerek var mı? Köpük tabağın içinde verilen malzemeyi söylüyorum, ben size” dedi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı Genel Sağlık-İş Sendikası üyeleri, bugün Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde mesleksel meselelerini lisana getirdi. Basın açıklamasını okuyan Genel Sıhhat İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Özcan Arslan, mart ayı fazla mesai fiyatlarını alamadıklarını tabir etti.

“GEÇİM BADİRESİ ÇEKEN İNSANLARIZ”

Özcan Arslan, şunları söyledi:

“Bugün burada yoksulluk hudut altında maaşlarıyla çalışmak ve yaşamak zorunda bırakılan sıhhat işçilerin talepleri için toplanmış bulunuyoruz. Gece nöbet tutan, sabah da yorgun konuta giden ve yorgun yorgun tekrardan çocuklarıyla birlikte yaşamak zorunda kalan geçim problemi çeken insanlarız. Gece nöbet tutup da fazla bir para almayan, nöbet fiyatı saati 38 TL’ye çalışan insanlarız. Bayramları nöbet tutan insanlarız. Saat 8’de hastaneye gelip 5’te giden beşerler değiliz. Bizler düşünüyoruz, memur muyuz, inanın başımız karışıyor. Neden, biz 8’de gelip 5’te çıkmıyoruz ki… Nöbeti bayramda tuttuk diyelim. Ağır nöbetçiysek parasını alamıyoruz. Nasıl mı, gündüzde çalışmak gerekirse gündüzdeki arkadaşları idari müsaadeli sayalım, öbür çalışanlar kendi sevabına çalışsın.

“BU KÖPÜK TABAK SAĞLIKLI MI?”

Size söyleyeyim, Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesinde, sırayla verilen kahvaltı… Bunu yiyip yiyip de bitiremiyoruz. Bir yumurta… Makul günlerde dağıtılan kahvaltımız. Çalışan memnuniyetine bakın. Bunlar çöpe mi gidiyor, sağlıklı mı besleniliyor? Bu köpük tabak sağlıklı mı, anlatmaya gerek var mı? Köpük tabağın içinde verilen malzemeyi söylüyorum, ben size.

“MART AYININ FAZLA MESAİSİNİ DAHA ALMADIK”

Biz mart ayının fazla mesaisini daha almadık. Bir ay geçmiş, yiğidin hakkı teri soğumadan verilir. Biz makus bir şey söylemiyoruz. Ben martta çalıştığım fazla mesaiyi nisan ayının sonu gelmiş, ‘kasada para yok, para gelmedi’ deniliyor. Tamam da ben martta çalıştım.”

Sendika üyeleri, seçim sürecine girilen günlerde, sıhhat çalışanların sıkıntılarını gündeme getirmeyen adaylara kırmızı kart gösterdi.

Kaynak: ANKA / Sıhhat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir