Pedrinho: 3 puan için sahaya çıkacağız

MKE Ankaragücü’ne dönem başında katılan Portekizli orta saha oyuncusu Pedrinho, Spor Toto Üstün Lig’in 10. haftasında vatandaşı Jorge Jesus’un çalıştırdığı Fenerbahçe’yi mağlup etmek istediklerini söyledi.

Pedrinho, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kenti ve kulübü çok sevdiğini, adaptasyon sürecini de atlattığını belirtti.

Geride kalan hafta İstanbulspor deplasmanında değerli bir 3 puan aldıklarını lisana getiren Pedrinho, “Fenerbahçe maçına da her zamanki üzere hazırlandık. Rakibin kim olduğu fark etmez. Her vakit birebir ideolojiyle alana çıkıyoruz. Bizim için kıymetli olan kendi performansımızı en düzgün formda ortaya koymak. Biz de 3 puan için alana çıkacağız.” diye konuştu.

Portekiz Üstün Ligi’nde geçen dönem en düzgün 8 numara seçildiğini hatırlatan Pedrinho, “Ben 8 numarada oynamayı seviyorum. Hocam ne vazife verirse versin oynarım, fark etmez. Hocam şu an beni 10 numara olarak tercih ediyor, grubuma bu alanda katkı vermek istiyorum.” tabirlerini kullandı.

“Fenerbahçe maçına çok düzgün hazırlandık”

Pedrinho, Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi Jorge Jesus’la ülkeleri Portekiz’de birçok sefer rakip olduklarını aktardı.

Portekizli teknik adamın oyun ideolojisinin hamle yüklü olduğunu vurgulayan 29 yaşındaki orta saha oyuncusu, şunları kaydetti:

“Jorge Jesus’a karşı çok fazla oynadım. Kendisi ileride baskı yapmayı seven, agresif ve daima hamle oynatan bir ideolojiye sahip. Ekibiyle çok yeterli bir dönem başlangıcı yaptı. Biz de âlâ bir kadroyuz. Yalnızca rakibi düşünerek maça hazırlanamazsınız, kendi güzel taraflarınızı de öne çıkarmanız lazım. Biz çok uygun hazırlandık.”

Geçen dönem Portekiz Üstün Ligi’nde Fenerbahçeli Lincoln ile en yeterli 11’e seçildiğinin hatırlatılması üzerine Pedrinho, “Geçen sene ikimiz de düzgün oynadık fakat bu artık geride kaldı. Artık yeni kadrolarımız var. Lincoln de çok âlâ bir oyuncu. Şu anki performansımdan mutluyum, üzerine ekleyerek devam edeceğim.” biçiminde konuştu.

Portekiz ve Türkiye’deki futbol farkını da pahalandıran tecrübeli futbolcu, “İki ligin ortasında biraz fark var. Portekiz’de daha taktik bir oyun anlayışı var. Burada ise daha fizikî bir oyun ön planda. Koşu aralıkları burada daha değerli. Üstün Lig’in kalitesini çok beğendim ve ligi çok sevdim. Portekiz’in burada güzel temsil edilmesi hoşuma gidiyor. Şu an aklımda yalnızca 3 puan var. Fenerbahçe karşısında düzgün bir performans sergilemek istiyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir