Oğuzhan Uğur çadır skandalıyla ilgili paylaşım yaptı: Artık dövmezler sanırım

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin üçüncü gününde Kızılay’ın müzikçi Haluk Levent’in yönettiği AHBAP Derneği’ne çadır sattığı tezi gündeme gelmişti. Haluk Levent ve Kızılay Lideri Dr. Kerem Kınık peş peşe açıklamalar yaptı.

Ahbap Derneği, argümanları doğrulayan bir açıklama yayınlayarak, Kızılay’dan 2 bin 50 adet çadır aldıklarını bildirmişti.

Kahramanmaraş zelzelesinin akabinde AHBAP kurucusu Haluk Levent’in yanı sıra AKP’li troller tarafından gaye gösterilen isimlerden biri de Babala kurucusu yayıncı Oğuzhan Uğur’du. O amaç göstermeler ve taarruzlar hala devam ediyor.

Depremin birinci günlerinden beri afet bölgesine gidip gelen Oğuzhan Uğur da çadır skandalı konusunda sessiz kalmadı.

Kerem Kınık’ın kelamlarını paylaştı

Kerem Kınık’ın “Kızılay Çadır&Tekstil AŞ gerek günlük~1000 çadır imali gerekse ithalat ve yurt içi fason imalat ile AFAD’a barınma takviyesi vermeye devam etmektedir
Ahbap ve Kizilay’ın iş birliği ahlakidir, akılcıdır, yasaldır. Aksini tez eden ise ya sıkıntıyı anlamamış ya da makûs niyetlidir” dedi.

Uğur bu kelamları paylaşarak “AFAD üzere AHBAP için de para topluyoruz dedik diye dayak yemiştik bir kısımdan. Artık dövmezler sanırım” yorumunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir