Müjde Uzman, Insomnia olduğunu açıkladı: Hala uyuyamadım, hiç uyumadım

‘Kızılcık Şerbeti’ dizisinde Alev karakterini canlandıran oyuncu Müjde Uzman, Insomnia olduğunu duyurdu. Oyuncu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sanırım üçüncü haftadayım uyuyamama maratonunda, bugün de artık tepeyi görmüş bulunmaktayım. Hala uyuyamadım, hiç uyumadım” tabirlerini kullandı.

Uzman, yaşadıklarını anlattığı paylaşımına, “Mantıklı ve manalı cümleler kurmuşumdur umarım zira su altında ya da uzay boşluğundaymışım üzere hisler içindeyim. Doğal olarak… Neyse geçer, geçecek elbette… Birinci Insomnia’m değil sonuçta da hudut bozdu. Esasen gereğince bozuk değilmiş üzere… Güne devam mı etsem ne yapsam sanki ya” notunu düştü.

.

Oyuncu daha sonraki paylaşımında da, “Melatonin, meditasyon, nefes teknikleri, meditasyon müziği, lavanta, papatya, passiflora, erken kalkma, çalışma, yorulma… Hiçbiri işe yaramıyor artık, sanırım üçüncü haftadayım uyuyamama maratonunda, bugün de artık tepeyi görmüş bulunmaktayım. Hala uyuyamadım, hiç uyumadım” yazdı.

INSOMNİA NEDİR?

Uykusuzluk (insomnia), uykuya dalmayı ve uykuda kalmayı zorlaştıran ya da çok erken uyanmaya ve yine uykuya dönememeye neden olan yaygın bir uyku bozukluğudur. Uykusuzluk hastalığı olan beşerler, uyandıklarında kendilerini yorgun hissederler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir