Melih Saatçı yazdı ‘İsmael’in, Necip’i oyundan alması çok amatörce’

Beşiktaş her ne kadar klasik tabirle lig uzun bir maraton olsa da Başakşehir karşısında çok değerli bir 3 puan kaybetti.

Beşiktaş ismine kadronun özgüvenini üste taşıması manasında alınacak bir galibiyet çok değerliydi. Beşiktaş maç boyunca rakip kadro kalesine atmış olduğu 21 şutun yalnızca 2’si Başakşehir kalesini bulabildi.Her ne kadar maç boyunca Beşiktaş tesirli görünse de hamle manasında Beşiktaşlı oyuncular bir türlü istenen düzeyde rakibi zorlayamadı.

Başakşehir grubu kendi kendi yarı alanına kapanırken Beşiktaş ismine maçın büyük kısmı oyun doldur boşalt formunda geçti. Nathan Redmond daha birinci maçında gruba ahenk sağlamış üzere göründü.Talha ve Tayfur oyunda kaldıkları müddet içinde Beşiktaş’a katkı verebileceklerinin sinyallerini verdiler.Ersin takım da varken Başakşehir maçı üzere kıymetli bir müsabakada Emre ile başlamak anlaşılır değil. Halbuki daha Türkiye kupası maçları var…

Beşiktaş’in güzel bir takımı var fakat ne yazık ki güzel bir teknik yöneticisi yok. Ismael ise kenarda yerinde duramayan çok hareketli imgesini taktiksel manada kadrosuna katkı olarak veremedi. İsmael’in Necip’i oyundan alması çok amatörce idi. Haftalardır oynattığın oyuncunu yenilen golde ki yanılgısından sonra çabucak taraftarın önüne atmak olmadı. Teknik yöneticilik bu değil…Başakşehir teknik yöneticisi birebir futbolculuğun da ki davranış biçimlerini motamot devam ettiriyor. Bunu da kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir