MASKİ, kurduğu GES’lerle bütçeyi koruyor

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi 2024 yılı birinci meclis toplantısı Manisa Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Mehmet Güzgülü başkanlığında gerçekleşti. Güzgülü, toplantıda Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

İl genelinde yatırımların süratle devam ettiğine vurgu yapan Güzgülü, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Kula ilçesine kâfi içme suyu temini noktasında gerçekleştirdiği 120 Milyon TL’lik yatırıma değindi.

Yatırım kapsamında 20 kilometre içme suyu terfi çizgisi döşeme ve 5 bin tonluk içme suyu deposu inşa çalışmasının tamamlandığını belirten Güzgülü, son olarak deponun üzerine güneş güç paneli montajı da yapıldığını söz etti. İçme suyu pompalarının elektrik masraflarının bir kısmının buradan karşılanacağını belirten Güzgülü, bugüne kadar kurulan 8 megavatlık güneş güç santralleriyle 35 milyon TL’nin üzerinde elektrik üretimi yapıldığını söyledi.

Yenilenebilir güç kaynaklarıyla hem etraf hem de bütçenin korunduğuna vurgu yapan Lider Vekili Güzgülü, Kula’da içme suyu derdine son verdikleri 120 milyon TL’lik yatırım kapsamında 20 kilometre çelik içme suyu terfi sınırı döşendiğini ve 5 bin tonluk da içme suyu deposu inşa ettiklerini anımsattı. Deponun üzerine artık güneş güç paneli montajı yaptıklarını belirten Güzgülü, “İçme suyu pompalarının elektrik masraflarının bir kısmını buradan karşılayacağız. Bugüne kadar kurduğumuz 8 megavatlık güneş güç santralleriyle 35 milyon TL’nin üzerinde elektrik üretimi yaptığımızı da belirtmek istiyorum. Yenilenebilir güç kaynaklarıyla hem etrafımızı hem de bütçemizi koruyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir